Ar kunigai yra pakankamai apsišvietę?

Paklausė Tema: Visi kiti
Norėčiau pasidalinti straipsniu, čia ne reklama, tiesiog įdomu, kaip jūs kunigai patys atsakytumėte ir kokių pamąstymų jums sukėlė:
http://brunonas.eu/2011/07/15/kodel-tikintieji-mieliau-valgo-mcdonalde-nei-gurmaniska-maista/
Sakykite, ar nesutiktumėte su teiginiu, jog klierikų paruošimas seminarijose yra per daug ribotas ir vienpusiškas? Ar išėjęs į visuomenę kunigas yra pajėgus duoti patarimus per išpažintį už jį labiau išsilavinusiam žmogui? Ar tai neatrodo komiška? Ar jis pajėgus sakyti pamokslą? Ką manote apie šiuolaikinių kunigų išsilavinimą?

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Jokių pamąstymų nesukėlė šis straipsnis, nes Jūsų svetainėje nesilankau ir nesidomiu, ką ten rašot ir svarstot.

Su teiginiu, jog klierikų paruošimas seminarijose yra per daug ribotas ir vienpusiškas nesutinku.

Dėl išpažinties, kiek esu susidūręs, inteligentai, pasaulietiškai išsilavinę žmonės dvasiniuose dalykuose niekuo nesiskiria nuo mažiau išsilaviniusių paprastų tikinčių žmonių, o dažnai būna dar labiau pasiklydę dvasiniame gyvenime, labiau apipynę savo tikėjimą prietarais ir visokios kilmės religingumais.

Neatrodo komiška. Kitaip nematyčiau prasmės būt kunigu ir rimtai kunigaut.

Kunigas homiliją sako kalbėdamas dažniausiai apie dvasinius dalykus, todėl, jei jis gyvena dvasinį gyvenimą, yra pajėgus apie tai kalbėti.

Kunigų išsilavinimai labai skirtingi. Vieni yra profesoriai, kiti medikai, kiti ekonomistai, yra ir architektų, ir fizikos specialistų, kiti teologijos specialistai, kiti pastoracininkai ir t.t. Juk kunigai ateina iš pasaulio, ne iš dangaus nukrenta. Išsilavinę žmonės irgi tampa kunigais, ne tik vidurinę baigę. O ir kunigystės ruošimosi laikas tinkamai paruošia kunigą pirmiausia kunigo tarnystei. Man, po vidurinės atėjusiam į seminariją, teko mokytis viso 8,5 metų (6,5 m. seminarijoje bei VDU ir 2 m. VDU magistrantūroje).
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...