Kaip yra su po ispazinties atitaisymu pdarytos zalos

Paklausė ona Lapkričio 8, 2019 Tema: Nuodėmė
Laba diena. ar yra kur nors kanonu teiseje kalbama apie kaip turi but atliekama ispazintis? Sakykim zmogu apsmeizia....ane, apkalba....o paskui eina komunijos ir tarsi-oi koks as geras.....tai sakykim , as kazkur girdejau , kad turi but atstatymas? cia koks nors kanonas ar moraline teologija ar tik tradicija ? ar jos isvis nesilaikoma? Dekui.
jeigu galite parasykite is kur btuu galima paskaityti apie tai daugiau....rasciau ir kanonus

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas Lapkričio 11, 2019
Iš Katalikų Bažnyčios Katekizmo

ATSILYGINIMAS
1459  Daugelis nuodėmių padaro žalos artimui. Reikia daryti visa, kas įmanoma, jai atitaisyti (pavyzdžiui, grąžinti pavogtus daiktus, sugrąžinti gerą vardą tam, kuris buvo apšmeižtas, atlyginti skriaudas). To reikalauja ir paprastas teisingumas. Be to, nuodėmė pažeidžia ir susilpnina patį nusidėjėlį, taip pat jo santykius su Dievu ir su artimu. Išrišimas pašalina nuodėmę, bet nepašalina nuodėmės sukeltos netvarkos.57Pakilęs iš nuodėmės, nusidėjėlis dar turi atgauti visišką dvasios sveikatą. Jis turi padaryti dar šį tą savo nuodėmėms atitaisyti: turi atitinkamai „atsilyginti“ už savo nuodėmes arba jas „išpirkti“. Tas atsilyginimas taip pat vadinamas „atgaila“.

1460  Atgaila, kurią paskiria nuodėmklausys, turi atsižvelgti į asmeninę penitento būklę ir būti naudinga jo dvasiai. Ji turi, kiek tik įmanoma, atitikti padarytų nuodėmių sunkumą ir pobūdį. Tai gali būti malda, tam tikra auka, gailestingumo darbai, patarnavimas artimui, savanoriškas atsižadėjimas, kentėjimas ir ypač kantrus savo kryžiaus nešimas. Tokios atgailos padeda mums darytis panašiems į Kristų, kuris pats vienas kartą visiems laikams atsilygino už mūsų nuodėmes;58 leidžia tapti prisikėlusiojo Kristaus bendraįpėdiniais, „jeigu su Juo kenčiame“ (Rom 8, 17):59

 

Daugiau apie išpažintį

https://katekizmas.lt/_old/kbk1996p2003/N158BE.html
Užduoti Klausimą

Temos


...