Ar masturbacija yra nuodėmė?

Paklausė Tema: Nuodėmė

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymai: (3)

Atsakė
Jei abejojama ar tai nuodėmė ar ne, tai jau yra ženklas, kad tai tikrai nėra gėris. Masturbacija yra persipynusi su žmogaus neišspręstomis psichologinėmis problemomis, kurios gali žmogų lydėti per visą gyvenimą, jei nebus jos sprendžiamos. Netinkamas gyvenimo būdas, nuo paauglystės likęs pasitenkinimo įprotis, neatrastas savasis "aš" savo aplinkoje, netvirta lytinė orientacija, kitų žmonių nemeilė, kuri išprovokuoja ieškoti nusiraminimo savyje su savimi, ir panašios įvairaus amžiaus žmogiškų tarpsnių neišspręstos krizės. Pati masturbacija visda verčia žmogų užsidaryti savyje, ir tik savyje rasti tai, ko vidiniai trokštama. Tai panašu į iliuziją, į paviršinį gyvenimo būdą. Dėl to reikėtų stengtis išeiti iš viso to, bandant atrasti tikrąjį save. Tai nėra lengva, bet... Kito kelio, norint būti tikrai savimi, nėra.

Na, o nuodėmė yra tai, kai darome vienareikšmiškai blogį, tai suprantame, kad tai blogis ir sąmoningai darome. Todėl kiekvienas tegul pats asmeniškai savo veiksmus neįvertina.
Atsakė

Pritardamas, visam tam, ką rašo kun. Rimas, siūlau dar paskaityti Katekizme apie tai, nr. 2352http://katekizmas.lt/kbk1996p2003/N183D3.html

Atsakė
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...