Susirūpinimas dėl orietacijos

Paklausė Tema: Lytiškumas
sveiki,
esu septyniolikos metų mergina. Ankščiau su pasibjaurėjimu vertinau tos pačios lyties asmenų santykius. Deja, paskutiniu metu supratau, kad mane taip pat žavi merginos. Blogiausia ne tai, o tas faktas, kad gyvenu konservatorijos bendrabutyje ir pamilau savo kambario draugę. skaičiau ir bibliją, ir kitus religinius kūrinius, tačiau ten nieko nerašo, jog negalima mylėti tos pačios lyties asmenų.
Tu mano ranką švelniai bučiuosi,
savo lūpomis dovanodamas
meilės sagas,
oru, kuriuo aš kvėpuoju, alsuosi,
ir būsi laimingas
pabudęs šalia…
Pasaulio krašte
mes dviese gyvensim,
mėnulį ir saulę laikysim delne,
mano pienas ir medūs tau priklausys
ir visa, kas jungs mus,
bus mūsų Širdis…
net ir odėje meilei nerašo nieko apie tai.
Taigi, manau, jog tai nėra nuodėmė. Ar klystu?

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymai: (2)

Atsakė
Sveiki,

:)) jūsų pasitikėjimas savimi užkrečia. Lytiniai santykiai tarp skirtingų lyčių- meilės ir vaisingumo dovana. Kitu atveju jūs paneigiate savo prigimtį.

Visais klausimais susijusiais su išpažintimi reikia kalbėtis joje, drąsos. Tik realiai girdint žmogų galima patarti ir padėti atpažinti sąžinės balsą.
Atsakė

pirmiausia reikėtų pasakyti, kad tokie klausimai, žinoma, ne internetu spręstini. čia įmanoma pradėti ieškoti krypties, tačiau po to vis tiek reikėtų ieškotis konkrečių sprendimų nebe virtualioj erdvėj :)

-x-x-x-

įsimylėjimas nuo meilės skiriasi ištikimybės ir įsipareigojimo lygmeniu. jis, taipogi, kur kas turtingesnis jausmų atžvilgiu, bet taipogi ir žymiai nestabilesnis už meilę. galiausiai, jei Biblijoje skaitome, kad meilė niekuomet nesibaigia, tai įsimylėjimas - visuomet laikinas. man gyvenime nėra pavykę įsimylėjimo išlaikyti ilgiau nei penkis mėnesius :) po to tai arba perauga į meilę, arba išblėsta.

tad ir šito santykio akivaizdoje reikėtų klausti mažiausiai dviejų klausimų: a) ar tai įsimylėjimas [t.y. - kiek tai trunka, kuo pasižymi ir pan.]? b) ar šis santykis man žada tikrą laimę.

A.

Jei santykis tėra įsimylėjimas (iš Jūsų klausimo suprantu, kad būtnt taip ir yra, nes dar nėra ilgesnio laiko intervalo, o ko gero ir jausmai gana stipriai sukilę), tada pirmiausia reikėtų įsisąmoninti, jog tai - tam tikros laisvės periodas :)

įsimylėjimasyra kaip laužas - jei meti į jį malkas, jis dega. jei susivaldai nemetęs - jis išblėsta.

šitas laisvės periodas meilės kely yra duotas ne šiaip sau - jį gauname tam,.kad pasitikrintumėm santykio teisingumą.

pvz. aš, kaip kunigas, dažnai įsimyliu. tai tiesiog "užgriūna" ir niekur nuo to nedingsi. tačiau įsimylėjimas - tai dr ne meilė, kai jau tampi ypatingu būdu atsakingas už tą kurį myli.

man labiausiai padeda klausimas: "ok, ji be galo gera, graži, pripildanti mano širdį džiaugsmo ir akis - šviesos. tačiau koks mano pašaukimas, ir koks - jos pašaukimas?"

tada grįžtu prie tiesos, kad aš - kunigas, o ta moteris - arba jau ištekėjusi, arba atvira santuokai. štai čia išryškėja šio santykio neatitikimas tiesai - potraukis, tiesa, gali būti net ir abipusis, tačiau svarbiausia, - ar tai yra teisinga?

juk gali būti tokių sužeistų žmonių, kurie nemylėdami savęs, sutinka, kad iš jų būtų tyčiojamais. tada tir, kurie iš jų tyčiojasi, sako: "jis gi pats to nori!" Vis tik toks santykis, pačiuose savo pamatuose yra neteisingas, nes esame pašaukti vienas kitą mylėti teisingu būdu.

čia jau artėjame link B.

Ar mylėti tos pačios lyties žmogų - teisinga meilė? Ar ji yra kelias į tikrą laimę?

Tai - rimti klausimai. dažniausiai įsimylėjus norisi "griebti tai kas po ranka", nesidairant į tolimas perspektyvas, tačiau labai teisingai sako Giesmių Giesmė Biblijoje: "meilė stipri kaip mirtis".

meilė -stiprus dalykas. ji gali padovanoti gyvybę, bet gali ją ir sunaikinti. todėl prieš susidedant su ja, reikėtų gerai pasvarstyti :)))

Apie Bibliją kalbėti čia lyg ir ankstoka dar... Vienas iš akivaizdžiausių Dievo Valios žmogaus santykiams patvirtinimų - tai pati vyro ir moters kūnų sandara. Moters kūnas yra skirtas vyro kūnui. Vyro kūnas - moters kūnui. Čia, man rodos, akivaizdžiau nebūna.

Toliau atsiveria kur kas gilesni dalykai - tokie kaip vyro ir moters tarpusavio papildomumas - moetris yra linkusi į išklausymą, jai labiau rūpi pats darbū darymo procesas, ji gali daryti daug dalykų vienu metu; vyras gi - medžiotojas, iniciatyvusis, jam labiau rūpi rezultatas, jis dažniausiai daro vieną dalyką vienu metu. Tai, vėlgi, man yra įrodymas, kaip Dievas kuria lytišką žmogų ir svarbiausia - kam jį kuria lytišką.

Skirtingų lyčių vienybė - tai pilnatvės galimybė.

Tai vėlgi akivaizdu žvelgiant į tai, kad būtent iš tokios sąjungos gimsta nauja gyvybė, o tai reiškia - išsiskleidžia ir moters kaip motinos pašaukimas, kuriam niekas šioj žemėj neprilygsta. nešioti savyje naują žmogų - ech... to pavydi ne tik vyrai, bet ir angelai :)))

-x-x-x-

emz... viskas ką norėjau pasakyti, tai kad meilė tam tikra prasme yra nepriklausoma nuo santykio teisingumo. ir velnias kartais duoda neteisingas meiles - kad mus trauktų tie dalykai, kurie mūsų nepadarys laimingais. ta prasme - kad patys veržtumės į nelaimingumą.

ir juo labiau - įsimylėjimas dar tikrai nenusako žmogaus lytinės prientacijos :)))

meilė tos pačios lyties asmeniui yra tam tikras sutrikimas, kuris turi konkrečias priežastis (dažniausiai kylančias iš šeimos). tas priežastis, norint, galima atpažinti.

būtent priežasčių atpažinimas - kodėl taip nutiko su manimi - yra esminis žingsnis. tiesa, neretai ir skausmingiausias... todėl čia tikrai reikės, kaip kun. Arūnas sako, narsos. Baimės niekur nenudaigosi, tačiau galima sukaupti narsą ir nepaisant baimės imtis veiksmų :)

hm...

abejoju, ar Išpažintis - tinkamas būdas tokioj situacijoj. manyčiau, kad reikėtų pabandyti susimedžioti kokį kunigą (arba vienuolę sesutę) asmeniniam pokalbiu. nes tie atpažinimo dalykai paprastai užtrunka ir reikalauja dėmesio, įsiklausymo ir pasitikėjimo. per kelias Išpažinties minutes to gali nepavykt padaryt. o dar neduok Dieve, kunigas padarys kokią nesąmonę...

tai - labai jautrus dalykas, todėl reikėtų atitinkamai ir elgtis.

hmz...

jei esate Kaune, tai būtų galima bandyt prasibraut iki kunigo Kęstučio Rugevičiaus (Vytauto bažnyčios klebonas). Vilniuj - pas brolius jonitus. Nesakau, kad tai žmonės, kurie imsis padėti (labai jau jie apgulti darbais), bet bent jau nukreiptų tinkama linkme.

-x-x-x-

tikrai linkiu šviesos šitoj situacijoj.

džiugina mane tai, kad skaitote Bibliją. kiek man atmintis neša - joje nėra paminėtas dviejų moterų santykis. dviejų vyrų santykis net ir mūsų visuomenėje gavo vardą iš Biblijos - jis kyla iš pasakojimo apie Sodomą ir Gomorą - du labai nelaimingus miestus, kuriuose, ko gero, viskas irgi prasidėjo nuo neteisingo įsimylėjimo...

Biblijoje nėra tos pačios lyties asmenų santykio kuris prilygtų santuokai. Draugystė, netgi draugystės meilė - taip. Bet Biblijoje tai - visada heteroseksualių žmonių, greta šeimos esantis draugystės ryšys.

Tuo pat metu pamatiniai tekstai - Sukūrimas, pirmoji šeima ir t.t. kalba apie vyro ir moters santykį. Netgi Giesmių Giesmė - pažvelkite, joje moteris ieško vyro, ir vyras - moters.

Atsakant į Jūsų klausimą apie tokio santykio nuodėingumą -

prisirišimas, kaip aistra (t.y. būsena kurioj, kiek suprantu, Jūs esate) yra nei gera, nei bloga. tai labai intensyvi būsena, bet pati savaime ji yra nei dorybė, nei yda ar nuodėmė. Tačiau ši būsena ilgai nesitęs :)

įsimylėjimo neįmanoma pasirinkti. jis tiesiog "užgriūna". tačiau kas iš jo išaugs - priklauso jau nuo mūsų, ir čia tampame moraliai atsakingi.

Tad jei bus pereita prie santykių su tos pačios lyties asmeniu - tai jau bus nuodėmė, nes tai bus pasirinktas veiksmas, kuris prieštarauja Dievo Valiai, kuri įrašyta pačioje žmogaus prigimtyje, jo kūno ir asmens sandaroje.

Jei šis įsimylėjimas bus suvaldytas, ir juolab, jei pavysk išsiaiškinti jo priežastis - ši aistra išaugs į dorybę, nes būsite gerokai ūgtelėjusi ne tik kito žmogaus, bet ir savęs pažinime.

Naudokitės šiuo laiku, kol dar esate tik įsimylėjusi ir todėl laisva šito santykio atžvilgiu.

Narsos ir stiprybės!

Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...