Kur galėtų priimti sutvirtinimo sakramentą?

Paklausė Lina Kovo 4 Tema: Bažnyčia
Sveiki,mano dukra mokosi Vilniuje,Čiurlionio menų mokykloje. Registruota šiaulių  raj. Micaičių km. Jai yra 14 metų,norėtume priimti sutvirtinimo sakramentą. Bet mūsų Kuršėnų parapijoje kunigas nepriima. Vilniaus parapija irgi nepriima. Nes Vilniuje nėra registruota. Kuršėnų Kunigas teigia jei gyvena pusę metų Vilniuje ,tai jai priklauso Vilniaus parapija. Tai aš nieko nesuprantu kur kreiptis  ir ką daryti?

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas B. Kovo 25
Jei asmuo kurioje nors parapijoje gyvena ne mažiau, kaip 6 mėnesius, toje vietoje jis įgyja laikinąją gyvenamąją vietą, tuo pačiu pastovios gyvenamosios vietos parapijoje išsaugo visas teises. Todėl Jūsų dukra turi teisę rengtis ir priimti Sutvirtinimo sakramentą bet kurioje iš tų parapijų: gimtojoje ir toje, kur turi laikinąją gyvenimo vietą.

Be to, šiuo atveju parapija turi tik pasirengimo prasmę, nes pasirengus Sutvirtinimo sakramentui ir gavus išduotą lapelį, patį sakramentą galima priimti bet kurioje vietoje, kur jis teikiamas. Tos vietos klebonas lapelį nusiunčia į parapiją, kurioje asmuo buvo pakrikštytas ir sutvirtinimo faktas užregistruojamas Krikštų knygoje.

Todėl Jūsų dukrai geriausia būtų įsirašyti toje parapijoje, kur patogiausia lankyti pasirengimo susitikimus. Įrašymas į grupes prasideda rugsėjį, o užsiėmimai - spalio mėnesį.
Užduoti Klausimą

Temos


...