Duona iš Dangaus

Paklausė Tema: Biblija
Garbė Jėzui Kristui,

Šventojo Rašto paaiškinimuose rašoma :

... duona iš dangaus : kaip dovana iš DIEVO, mana laikoma iškritusia iš dangaus skliauto. Ji yra gamtos reiškinys Sinajaus pusiasalyje, bet pasakojimo kontekste turi stebuklo pobūdį.

Klausimas : kaip suprast gamtos reiškinys?  Ar šis reiškinys tebevyksta ir šiais laikais? Ar iš paaiškinimo reikia suprast, kad DIEVAS duodamas maisto izraeliečiams iš tiesų kūrė gamtos reiškinį? Arba kaip paaiškinime rašoma, kad tai yra gamtos reiškinys, bet pasakojimo kontekste turi stebuklo pobūdį. Tai čia reikia suprast, kad iš tiesų stebuklo nebuvo. Mana krito iš Dangaus kaip gamtos reiškinys. Tai gal visas Šventasis Raštas yra parašytas kaip pasakojimas kontekste turintis stebuklo pobūdį? Ir kad Šventajame Rašte rašoma ne visa tiesa, o tiesa perpinta prisigalvojimais?

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Klaidinga suvokti stebuklą vien technine prasme, kaip gamtos dėsnių sulaikymą ar pakeitimą. Visa Išėjimo knyga kalba apie Dievo malonę ir globą jam besipriešinančiai ir pavojų metu atsiverčiančiai tautai. Tai ir yra pats tikrasis stebuklas, kulminaciją pasiekęs Jėzaus gyvenime. Dievas gali daryti stebuklus ir nesilaikant jo sukurtų dėsnių, kaip Jėzaus vaikščiojimas vandeniu ar duonos padauginimas, tačiau paprastai veikia kitaip, kaip ligonių pagydymas, žvejų laimikis, kur žuvies neturėjo būti, arba tai, kad mokesčių rinkėjas palieka savo pelningą vietą ir išeina su Jėzumi, sekdamas jį iki mirties. Šventasis Raštas yra Dievo ištikimos meilės liudijimas ir žmogaus kvietimas į ją, o ne stebėtinų istorijų rinkinys. Būtent šio Dievo ir žmogaus dialogo dinamika ten yra svarbiausia, o mes save atrandame ten aprašomose situacijose ir renkamės sprendimus.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...