kodel kunigai laimina ne baznytine santuoka?

Paklausė Tema: Santuoka
GJK, mano pazistami katalikai tuokesi tik civiliskai, nes vienas is sutuoktiniu turi galiojancia baznytine santuoka, bet gavo santuokos palaiminima is kunigo.
As pats ten nedalyvavau, nes nepritariu, o mano pamokymai juos piktina...
As suprantu, kad gyvenantys antroje (ar n-toje) santuokoje kvieciami sekmadieniais toliau svesti Eucharistija, be Komunijos, su viltimi, kad atejus laikui, jie rysis keisti nuodeminga kelia, bet laiminti nuodemes pradzia??? Ko as cia nesuprantu?
Jau net daugelis kataliku nebelelaiko nuodeme, skirtis ir toliau gyventi su kitu be baznytines santuokos. Oponuojama i Dievo gailestinguma, kad Jis viskas supranta, kad Dievas nenori zmogaus kancios, t.y. pasmerkti ji gyventi vienatveje, kad pats Dievas sake, kad negera zmogui buti vienam ir pan. Bendruomenes priima tokias poras kaip savaime suprantamas. Zinau,bendruomene, kurioje vyras issiskyre su zmona, gyvena su kita bendruomenes nare be santuokos ir jie toliau yra bendruomenes nariai, ir bendruomene dziaugiasi uz juos, nes jie vienas kita myli...
Daugelis kataliku oponuoja, kad ir pats popiezius Pranciskus leidzia antras santuokas.
Ka cia atsitiko? Kodel nebeliko aiskaus baznycios mokymo siuo klausimu? Kodel kunigai nustojo per pamokslus kalbeti, kad toks gyvenimas yra nuodeme, o nuodeme tai pragaras? Kodel kunigai laimina nesakramentines santuokas?

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Bažnyčia nelaimina gyvenimo ne santuokoje, o jau esant galiojančiai santuokai, kita bažnytinė santuoka neįmanoma. Kartais būna, kad bažnytinis tribunolas dėl kokių nors priežasčių sakramentinę santuoką paskelbia negaliojančia, tuomet žmogus yra laisvas sudaryti kitą sakramentinę santuoką. Kas gyvena šeimos gyvenimą be santuokos sakramento, sunkiai nusideda ir būtent to gyvenimo Bažnyčia nelaimina, tačiau nusidėdamas vienoje srityje, žmogus gali daryti geruosius darbus kitose srityse ir už tai gauti pripažinimą ir palaiminimą. Bet kokiu atveju, jei kunigas laimintų būtent šeimos gyvenimą nesusituokus, jis to negali daryti Bažnyčios vardu.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...