Ar gali kunigas duoti pusę išrišimo?

Paklausė Tema: Išpažintis
Padrąsinau sau artimą žmogų prieti išpažinties po daug metų...Žmogus jau amžiuje (virš 60 metų), bet dėl tam tikrų gyvenimo aplinkybių (antra santuoka), negalėdavo priimti Šv. Komunijos..Dabar tos aplinkybės pasikeitusios, kliūčių neliko, tad žmogus susiruošė išpažinties...Gal ir ne tinkamiausią laiką pasirinko-Advento laikotarpį, kai kunigai apkrauti ir eilės prie klausyklų, bet šventinis laikotarpis  buvo galutinė dingstis tam pasiryžimui...Susakė nuodėmes be ilgų išvedžiojimų , bet kunigui tai pasirodė nepakankama, nes po tiek metų jo nuomone reiktų pokalbio ir pan, neužtenka klausykloj nuodėmes trumpai pasakyt...Žodžiu pasakė, kad duoda tik PUSĘ išrišimo...Žodžiu po viso to žmogus jaučiasi nei pakartas, nei paleistas, nelabai aišku ką toliau daryt-juolab žmogus amžiuje, sudėtinga su šiuolaikiniais bažnytiniais "etiketais" ..Ar aplamai egzistuoja toks dalykas kaip pusė išrišimo? Ir ką patartumėt toliau daryt? Aš jau patariau savo nuožiūra-nusižiūrėt kitą kunigą, bet gal čia neteisingas patarimas-gal kaip tik vėl reikia eit pas tą patį, kad gaut tą antrą pusę išrišimo ;-)

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė

Nėra tokio dalyko, kaip pusė išrišimo. Gaila, kad tas kunigas taip padarė, palikdamas žmogų neaiškume... Išrišimas arba teikiamas ir atleidžiamos visos nuodėmės, arba atidedamas dėl tam tikrų priežasčių (nepasiruošta išpažinčiai, nesigailima dėl nuodėmių, nežadama taisytis ir pan.), tačiau žmogui turi būti paaiškinama, dėl kokių priežasčių tas išrišimas atidedamas.

Siūlyčiau šioj situacijoj susirasti kitą kunigą ir jam paaiškinti, kaip atsitiko einant išpažintis pas tą, kuris davė "pusę" išrišimo.

Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...