Jei bažnyčios pastato teisės perleistos ne bažnyčios tikslams ar šis pastatas toliau gali būti laikomas Dievo namais?

Paklausė Tema: Bažnyčia
Sovietų sąjungoje nemažai bažnyčių buvo transformuotos į bendros paskirties statinius. Anglijoje šiomis dienomis nemažai buvusių anglikonų bažnyčių parduodamos ir naudojamos kita paskirtimi. Tai sporto salės, barai, laisvalaikio ir pramogų klubai. Sakoma, kad Dievas yra visur, bet kaip elgtis tokiame pastate, kai jis jau nėra bažnyčia. Ar barų veikla ir žmonių lankymasis tokiame pastate jau kaip bare yra nuodėmė? Kas nutinka su pastato dvasine verte, kai bažnyčia parduoda nenaudojamus statinius arba jų netenka okupacijos metu? Ar pastato paskirtis tiesiog pasikeičia, nes tai tik statinys?

Pagonių šventyklos ar šventos vietos neturėjo "galiojimo laiko" ir laikytos šventos amžinai, o kaip yra su okupuotomis, apleistomis, perleistomis ar nugriautomis bažnyčiomis? Ar Dievo namai gali būti perkeliami iš vienos vietos į kitą?

Koks bažnyčios atstovų požiūris apie tai?

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Pastatą pašventina Dievo buvimas jame, todėl kai nelieka šventų apeigų ir pastato paskirtis jau nebe šventiems dalykams, jis "išsišventina" ir gali būti naudojamas profaniškiems tikslams. Tačiau jei pastatas išlaiko sakralinės paskirties formą, tikintiesiems netinka jį naudoti religijai priešingiems tikslams. (išviso tikintieji neturi prisidėti prie jokios religijai priešingos veiklos).
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...