Santuoka dalyvaujant vienam asmeniui

Paklausė Tema: Santuoka
Sveiki,
draugė užsiminė apie neįprastą santuokos būdą:
"Kataliku baznycioj yra galima tuoktis tokiu budu: pvz. Vienas is sutuoktiniu nenori tuoktis ar nenori per baznycia, tai tada kitas tikintis sutuoktinis, eina prie altoriaus vienas ir prisiekia ta pacia priesaika, tuomet jau jis vienas skaitosi susituokes per baznycia!"

Gal galėtumėte pakomentuoti plačiau, ar toks būdas tikrai egzistuoja? Gal ne taip suprasta kažkas, nes man sunku įsivaizduoti, kaip vienas pats asmuo gali susituokti su kitu, šiam gal net nenorint?

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Jei vienas iš besituokiančiųjų atsisako katalikiškų santuokos apeigų, tai su vyskupo leidimu apeigas gali atlikti tik viena šalis, jeigu antroji šalis sutinka laikytis esminių katalikiškos santuokos reikalavimų: vienumo, amžinumo, būti atviram naujai gyvybei, gerbti ir mylėti sutuoktinį. Nekatalikiška šalis turėtų dalyvauti ceremonijoje, nors pati apeigų ir neatlikinėtų. Kraštutiniu atveju, vėl gi su specialiu vyskupo leidimu, nekatalikiškoji šalis gali ir nedalyvauti. Vyskupas bet kokias išimtis taiko tik įsitikinęs, kad yra teisėta ir pakankama priežastis.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...