Garbe Jezui Kristui,atsalau religijoje,ka patartumete?

Paklausė Tema: Religija
Atsalau nuo kataliku religijos.Galbut, persisotinau maldomis,daznu ejimu i baznycia, Rozanciumi,atlaidais.Be  to, mano vaikinas per daug vaidina tikintiji,apsimetineja, yra,kaip pasakius- vyriskos lyties cypdavatke.Galbut ir tai paveike- buvimas kartu su juo tokioje nesveikoje aplinkoje.Ka daryti.,kaip vel suprasti ir surasti tikejima, religija?

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė

Kaip ten sakė senas velnius Paralius jaunam velniukui, mokydamas jį gundyti? Tiksliai nepacituosiu, bet mintis maždaug tokia:

Neišsigąsk, kad tavo globotinis atsivertė. Verčiau sutelk jėgas, kad jis, lankydamas pamaldas, kuo daugiau dairytųsi į kitus, o ne žvelgtų į Dievą.

Teisingas klausimas būtų, ar Tamsta atšalote tikėjime, ar santykyje su Dievu. Nes nuo jo viskas prasideda.

Pasitikrinti čia gana lengva - kaip sekasi melstis? Kaip sekasi gyventi trimis Augustino "žingsneliais"? - pažinti, mylėti ir džiaugtis Dievu?

Būtent iš čia tas karštumas pareina, o ne iš Jūsų vaikino tikėjimo išpažinimo būdo :)

Kas nors griežtesnis sakytų, kad toks požiūris į artimą yra ne priežastis, bet nutolimo nuo Dievo pasekmė. Aš taip nesakau... Santykiai - labai sudėtinga sritis.

Persisotinimas irgi toks keistas dalykas - jis ateina ne iš dažno kartojimo, bet iš to, kad pametamas tikslo siekimas. Pradedama daryti dalykus pamirštant kam jie daromi. Jei į maldą nesudedame savo širdies, ta malda anksčiau ar vėliau virs "bumbumbumbum", perfrazuojant Gendrutį Morkūną...

Man asmeniškai tokiuose "atitolimuose" padeda grįžimas į vaikiškumą -

Paliekant visą teologinį išmanumą, pradėti džiaugtis paprastais dalykais - saulės išildyta siena, lengvai nusilupančiu apelsinu, netikėtai gautu laišku... Tokios "rekolekcijos" per kelias ar keliolika dienų po truputėlį išjudina jautrumą. O su jautrumu ateina ir gylis maldoje, stabtelėjimas ties žodžiais, susikaupimas. Galiausiai - grįžta sugebėjimas ta malda maitintis. Ne ją vertinti/sverti ir t.t., bet leisti tiems žodžiams ir toms tiesoms gaivinti, kalbėti.

Tikėjimas, kaip valgymas, mirtis ir juokas yra egzistencinė būsena. Niekas už mane negali to padaryti. Tai ir krizėms ištikus, reikėtų stengtis nepabėgti iš to sunkumo... Nes čia lengva nulysti į kitų kaltinimą. Egzistencines krizes reikia "perirkluoti" :) Šalia esantys, dažniausiai, mums duodami kaip pagalba, o ne kaip trukdžiai... Tik va, tas sunkumas atpažinti :)))

Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...