Kas apsprendžia dvasinę sielą?

Paklausė Šarūnas Kovo 16, 2012 Tema: Malda
Žinau, kad gyvūnija turi sielas, kurios miršta su jų kūnu. Tuo tarpu žmogus turi sielą, kuri turi savyje sielą, t.y. Šv. Dvasią, ir dėl to nemiršta po kūno mirties, yra Jos palaikoma.
Tad iškyla klausimas man... Jei dvasinė siela įtakoja žmogaus protinį ir intelektualinį išsivystymą, tai ką reikštų sukurti dirbtinį intelektą vienokioje ar kitokioje formoj? Pvz.: dirbtinis intelektas kompiuterinėse sistemose, mechaniniame aparate kaip humanoidas. Juk teoriškai tai būtų sielų kūrimas, kurios būtų tarp žmogaus ir gyvūnijos pagal hierarchiją...  Ar galima taip manyti?

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas Lapkričio 30, 2012
Nedalinkime žmogaus į kūną ir sielą ar dvasią. Žmogus yra kūno ir sielos visuma, kurią Dievas per Jėzų myli ir išgano ir kaip Jūs teisingai pastebėjote palaiko Šventąja Dvasia. Žmogaus kūnas, kurį pagal dualizmo teorijas kartais linkę laikyti blogiu, anot apaštalo Pauliaus teologijos yra Šventosios Dvasios šventovė, kurioje yra ir žmogaus siela.

Dirtinis intelektas ir lieka dirbtiniu, robotai  - visatai tik žmogaus kūryba. Aišku, galime tik aikčioti, kaip kartais mėnesiais keičiasi įvairios technologijos sugebančios atpažinti žmogaus balsą ar netgi juo prabilti. Tai yra šaunu, bet kaip suprantame - laikina, o DIevo kūryba yra amžina.
Užduoti Klausimą

Temos


...