Sutvirtinimo sakramento galiojimas

Paklausė Tema: Bažnyčia
Garbė Jėzui Kristui.
Kiek žinau, pagal bažnyčios mokymą sakramentai galioja net jei žmogus, kuriam jis teikiamas, ir neturi gilaus tikėjimo supratimo apie tą sakramentą, at nuoširdaus troškimo priimti tą sakramentą. Ta prasme sakramentas galioja pats iš savęs, kunigo/vyskupo šventimų galia, bažnyčios autoritetu ar pan. Jei iki šios vietos kažką neteisingai suprantu, pataisykite.
Man rūpintis klausimas yra šis:
Sutvirtinimo sakramentu tikinčiajam yra suteikiama Šventoji Dvasia ir jos dovanos. Luko 11:13 Jėzus sako: „Jei tad jūs, būdami nelabi, mokate savo vaikams duoti gerų daiktų, juo labiau jūsų Tėvas iš dangaus suteiks Šventąją Dvasią tiems, kurie jį prašo“.
Atrodo, kad Jėzus kelia salygą, kad Šventosios Dvasios reikia prašyti, kad ją gautum. Tad jei paauglys prašo sutvirtinimo sakramento (ne Šventosios Dvasios) ir to jis prašo tik dėl to nes tėvai liepia (kad vaikas būtų „sutvarkytas”) ir tam, kad kažkada galėtų tuoktis bažnyčioj (dėl gražių nuotraukų), ar sakramentas galioja? Turiu omeny, ne ar sakramentas galioja „ant popieriaus” (suprantu, kad įrašas knygoj bus, pažymėjimas bus ir žmogus galės tuoktis bažnyčioj), bet ar tasai paauglys gauna Šventąją Dvasią?

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...