Šiuolaikinės visuomenės pokyčiai religijos suvokimo srityje

Paklausė Tema: Religija
Praėjo gūdūs viduramžių laikai, atėjo naujų technologijų laikai, kuomet reikalinga informacija pasiekiama akimirksniu. Kuo žmogus daugiau domisi, kuo daugiau ieško, tuo jam kyla daugiau klausimų, daugiau abejonių. Ypač religijos srityje.

Kas yra religija? Daugeliui šiuo metu tai suvokiama kaip priemonė kontroliuoti žmones. Ir labai gerai parengta psichologinių manipuliacijų priemonė: pvz nedarysi taip ar taip - eisi į pragarą, darysi taip ir taip - į rojų.

Taip pat religiją pradedama neigti, kuomet ji nesutampa su tavo veiksmais - jei pasielgei ar elgiesi vienaip ar kitaip, o religija tam nepritaria, tai ta religija yra prasta, diskriminuojanti žmogų ir pan.

Tad natūralu, kad priešinantis religijai, priešinantis tikėjimui jautiesi plaukiantis prieš srovę, jautiesi gudresnis nei kiti ir išmanantis daugiau, nes tos "religingos davatkos užstrigo viduramžiuose", niekuo nesidomi ir nieko nesupranta.

Tad klausimas būtų kaip vertinate šiuos pokyčius visuomenėje? Kaip jaunam žmogui susiorientuoti šiame informacijos ir abejonių sraute? Pagal ką rinktis (ne)tikėjimą?

Dėkoju už atsakymą.

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė

Siūlau ieškoti ne religijos, bet Gyvojo Dievo, Siūlau ieškoti ne laimės, bet laimės Pagrindo.

Taip, žmogaus religingumu galima pasinaudoti norint manipuliuoti. Tačiau tai įmanoma tada, kai yra religingumas, bet nėra santykio su Dievybe. Religingumas be Dievo (įvairių nuostatų laikymasis, tikėjimo tiesų pripažinimas, daug žinojimas APIE Dievą /iš literatūros, iš kitų/, tačiau nesusitikus PATIES Dievo), tik manipuliuojant Jo vardu ir autoritetu, mano asmeniniu požiūriu, nesiskiria nuo magijos, nuo okultizmo. Tokia religija pavergia žmogų.

Religija, kaip tikėjimo išraiška, kaip atsiliepimas, atsakas Dievui, kurį sutikai realiai savo gyvenime, išlaisvina. Ta prasme religingi žmonės yra nepatogūs daug kam šiandieniame pasaulyje, nes jais jau nepamanipuliuosi. Štai kodėl, mano manymu, yra taip šiandien puolama Bažnyčia, bandomas sumenkinti jos autoritetas...

Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...