Kas yra tiesa? Ar biblija yra tiesa?

Paklausė Tema: Visi kiti
Na as turejau omenyje ,ar galime tvirtinti jog yra taip ir ne kitaip nes taip rasoma.Ar galima tiesa ivardinti zodziais?Na gal ir galima, bet jug tai tuomet nebus tiesa,taip k ,jug pirstas rodantis i menuli nera menulis.Argi dieva galima aprasyti?Jug jei galima dieva aprasyti tai jis nera dievas nes tokiu budu jis ispraudziamas i remus, panasiai va ,jis butent toks,, Ar tiesiog reiktu nepriimti biblijos kaip absoliucios tiesos,pripazinti jog as galiu klysti pasirinkes ja,tada jug tapciau zimiai lankstesnis,kaip mokinys,kaip studentas,as mastyciau,nieko nepriimciau aklai ir nieko aklai neatmesciau.

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
man rodos, kad čia tiesiog reikėtų skirti Tiesą nuo jos formuluočių. formuluotės - visada ribotos. bet Tiesa į kurią jos nurodo yra tokia, kokia yra.

ta analogija su Mėnuliu irgi... na ji tokia žiauriai gamtamokslinė :) Dievas - ne Mėnulis :))) ir čia vėlgi reikėtų skirti, kad į Mėnulį pirštu bakstelėti - tai vienas dalykas, o parodyti žmogui Dievą (t.y. atverti santykio su Dievu galimybę) - tai jau kas kita.

Dievo įsprausti į formuluotę nepavyks. tačiau tai nereiškia, kad Jo neįmanoma parodyti :) ir, juo labiau, tai nereiškia, kad Jo neįmanoma susitikti, ar su Juo neįmanoma bendrauti.

aklas priėmimas ar atmetimas ne tik studentui/mokiniui, bet ir apskritai jokiam žmogui nedera... tačiau nuo šitos problemos niekur nepabėgsi - vis tiek kažką pasirinkti/atmesti galiausiai reikės. greta visų antraeilių dalykų yra kai kurie kertiniai.

čia jau, matyt, kuo svarbesnis dalykas, tuo ilgesnio laiko apsisprendimui reikia. pvz. prieš atmetant tokį dalyką kaip tikra meilė - reikėtų gerai pagalvoti ir pasverti kuo daugiau galimybių. dar vienas iš tokių pasirinkimų - santykis su kitu žmogum - koks jis bus? čia vėl rimtas sprendimas. reikia laiko.

ko gero, būtų kvaila šiuose sprendimuose paskubėti ir nuspręsti kartą bei visiems laikams :) nes gali būti, kad dar nepažiunau visos Tiesos, ir poryt staiga viskas apsivers aukštyn kojomis.

tai taip ir su Dievu, ar Biblija. atmesti juos galima greitai. netgi labai greitai. klausimas tik - ar tai protinga?

nes, pvz. jei kažkas Bibliją/Dievą suvokia kaip rėmus, ar dar kažką tokio kas varžo lankstumą ir stabdo kūrybiškumą - na... tada galima pasakyti tik tiek, kad tasai žmogus dar tolokai nuo Biblijoje sutinkamo Dievo pažinimo :)))

Biblija nesistengia aprašyti Dievo. Ji nori atvesti iki susitikimo su Juo. Ir viskas kas ten aprašyta (vienokia ar kitokia forma) - tai tik kitų žmonių susitikimai su Juo; t.y. kaip Jis buvo atpažintas.

kai kurie šitą Biblijos lobyną atmeta ir eina savo keliu. na... tai jaunatviška ir patrauklu :) bet šiaip tai, kiek va pastebiu dairydamasis aplinkui, kad bent jau tie kurie ištveria ir nepasiklysta tuose ieškojimuose, tai galiausiai grįžta prie Biblijos... tada kyla klausimas "kam klajot?" :) jėgų gi galima sutaupyt kitiems smagesniems užsiėmimams :)
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...