Taip, bet klausiau ne to. Kaip logiškai gali kisti konkretaus istorinio įvykio data?

Paklausė Tema: Visi kiti
Juk Jėzaus prisikėlimas - konkretus įvykis, jei juo tikime, tai dar ir istorinis. Visi įvykiai objektyviai įvyksta konkrečią dieną, konkrečią valandą. Pvz žalgirio mūšis buvo liepos 15 dieną, todėl jo minėjimo data negali būti vienais metais liepos 15, o kitais liepos 20. Tiesiog tai nelogiška. tai kaip galima sakyti, akd per Velykas prisikėlė Jėzus, jeigu data keičiasi? tai kurią tiksliai dieną jis prisikėlė? O gal Velykų datos kaitaliojima spagal mėnulio fazes rodo ne ką kitą, o tik tai, akd Velykos - jokia Jėzaus prisikėlimo šventė, o tiesiog iš pagonybės pasiskolinta pavasario šventė skirta mėnuliui garbinti?

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
matote, krikščionybei datos tikslumas ne tiek ir svarbus. ta prasme - nėra taip svarbu Velykas švęsti būtent tą ar kitą dieną. svarbesnis yra pats Įvykio paminėjimas ir sudabartinimas.

taip, šios kertinės datos (tiek Velykų, tiek Kalėdų) yra pasirinktos ne atsitiktinai. bet kiek tai susiję su kova prieš pagonybę - ne pats svarbiausias dalykas. svarbiau, ko gero, yra tai, kad krikščionio gyvenimo metai yra pastatyti ant dviejų šulų - Kristaus gimimo ir Jo mirties bei Prisikėlimo.

čia turbūt reikėtų labiau žiūrėti į įvykio ir minėjimo reikšmę bei prasmę, negu kad į "mechaniką" :)

manau, kad Jums nereikiam aiškinti, jog mes nežinome nei kada tiksliai Jėzus gimė (maždaug 5-10 metų periodu), nei kada tiksliai Jis mirė ir prisikėlė. tad ir šios datos yra labiau simboliai, negu koks nors "tikslumo" išreiškimas :)

taipogi, turbūt nereikia aiškinti ir to, kad laikas apskritai yra labai menkai susijęs su datomis :) para trunka juk ne 24 valandas, o 23 ir 56 minutes. iš to - keliamieji metai. taigi, tiksliai suskaičiuoti kažkokios datos apskritai turbūt neįmanoma :)

kaip mano tėtis sako:

"tegu Tavo širdies neapsunkina nerimas" :)
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...