Dėl religijos, kontraceptikų ir kito reikalo kuris atsiranda gyvenant šeimyninį gyvenimą :)

Paklausė Tema: Santuoka
Dėl religijos, kontraceptikų ir kito reikalo kuris atsiranda gyvenant šeimyninį gyvenimą :)  

Noriu Jusų pasiteirauti, kodėl bažnyčia draudžia bei smerkia kontraceptikus ir masturbaciją ? Ar galėtumėt atsakyti į tokius klausimus?

1.    kurioje Biblijos konkrečioje vietoje yra nurodyta nenaudok kontraceptikų (jei galima eilutę bei perskyrimą), tiesa vienas kunigas pasakė, kad šis kontraceptikų draudimas yra susijęs su 7 įsakymu -  nesvetimoteriauk; Bet su savo žmona aš juk nesvetimoteriauju... Tad ką mes blogo darome naudodami kontraceptikus jeigu esame susituokę ? gal tokiu atveju Bažnyčiai reikėtų atlaidžiau žiūrėti į kontracepcija? (žinoma čia tik mano asmeninė nuomonė dėl požiūrio į kontracepciją)

2.    ir dėl masturbacijos. Nors ir esame susituokę, bet kaip žinia ne visomis dienomis moteris gali mylėtis, o ypač paskutiniais mėnesiais ji negalėjo mylėtis prieš gimdymą bei iki 2,5 mėn. po gimdymo. Kad sumažinčiau seksualinę įtampą, kur trukdydavo gyventi tekdavo griebtis tokio metodo. Sutuoktinė tam neprieštaravo ir puikiai kaip vyrą mane dėl vyriškos fiziologijos suprato,  (už tai esu jai dėkingas) gyvenant su ja seksualinė aktyvacija dažnai mane užklupdavo, kai ji dėl nėštumo ar dėl moteriškų ciklų negalėdavome mylėtis. Tad noriu pasiteirauti kame problema šiuo atveju? kad taip bažnyčia smerkia masturbaciją? O beje kur Biblijoje yra kalbama apie tai, kad masturbacija yra blogai?
Kartais kunigai (ir ne tik jie bet ir šventosios moterys antai kaip Eugenija iš Leyeno) -  daug labiau smerkia masturbaciją nei kad svetimoteriavimą (mat teko skaityti istoriniuose šaltiniuose, kad neretai iš sakyklų būdavo skelbiama, kad nuo tokio veiksmo gimsta išsigimę vaikai, susergama lyt. ligomis, išprotėjama arba net delnai apželia). Na nejaugi geriau išduoti mylimą žmoną, kai ji negali mylėtis ir eiti pirkti moterį kažkur ir taip pažeminant tą pirktą moterį, žmoną (galbūt ir parnešant jai dovanėlę venerinę ligą), o vaiko atžvilgiu mamą, nei kad kaip niekur nieko be jokių problemų ir bėdų atliekamas masturbacijos veiksmas ir taip išsaugoma santuoka nevaikštant nei į kairę nei į dešinę.? Atleiskite bet šiuo atžvilgiu aš truputi Bažnyčios tarnų laikysenos nesuprantu.

Pagarbiai Tadas

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė

trumpai :)

1. kontracepcija yra susijusi su trukdymu atsirasti naujai gyvybei. žmogus jau labai seniai suprato, kad gyvybė yra, ko gero, pats didžiausias stebuklas. lygiai taip jis atpažino, kad tėra "bendradarbis" šiame stebukle, nes pats vienas gyvybės sukurti negali.

jei priimame tai, kad gyvybės davėjas yra Dievas, tada, ko gero, logiška teigti ir tai, kad Jis vienintelis turi tikrą teisę tą gyvybę atimti. iš to, pvz. kyla mirties bausmės panaikinimas ir panašūs dalykai.

vienoks ar kitoks trukdymas užsimegsti naujai gyvybei yra irgi susijęs su šia pagarba gyvybei.

Šventraštyje (ypač ST) kontracepcijos draudimas atrodytų absurdiškas dėl paties semitinio mentaliteto :) Senovės Artimųjų Rytų mąstysenoje vaikai yra tarsi amžinojo gyvenimo laidas - tėvai gyvena amžinai savo palikuonyse. šeimos gausumas yra Dievo artumo bei palaiminimo ženklas. lygiai priešingai nevaisingumas yra traktuojamas kaip prakeikimas.

kontracepcija tame pasaulyje būtų kažkas из ряда вон выходящее :))

kita vertus, kiek mano žinios traukia, šilkiniai prezervatyvų "protėviai" lyg ir buvo naudojami Senovės Egipte. tačiau tai - jau visiškai kitas pasaulis, negu tasai kuriame buvo atpažintas Dievas, kurį išpažįsta krikščionys :)

2. dėl masturbacijos kaip nuodėmės suvokimo užtektų pasakyti tiek, kad masturbacija yra savo kūno pavertimas priemone malonumui pasiekti. ta prasme - tai yra tam tikra savęs nuvertinimo forma. taigi, galiausiai - savęs nemeilė. tai čia neliečiant skaistumo problematikos.

gi jei dar leistumės į skaistumo tematiką, tai turėtume kalbėti apie lytinius santykius kaip dovaną šeimai. jie yra aukščiausia sutuoktinių meilės vienas kitam išraiška. ir jų grožis labiausia išsiskleidžia jų atvirume naujai gyvybei. iki tiek, kad meilė gimdo naują gyvybę.

ši aukščiausia meilės išraiška negali taikstytis su jokiu melu... juk kontracepcijos naudojimas reikštų: "myliu Tave/save visą, išskyrus tavo/savo vaisingumą".

lygiai taip ir masturbacija santuokoje yra tam tikra egoizmo išraiška: "mes išreiškiame pačią giliausią meilę vienas kitam lytinio akto metu, tačiau kai Tu to negali daryti, aš nesu pasiryžęs susilaikyti ir Tavęs palaukti - aš pats esu sau svarbesnis, kitaip tapsiu irzlus". tai darosi panašu į kur nors skubantį vyrą, kuris nenori palaukti savo žmonos, negalinčios eiti taip greitai, nes jai spaudžia batas :)

nežinau, nesu gyvenęs santuokoje (dar)  :)   bet kiek suprantu, tai jos grožis labiausiai ir išsiskleidžia Santuokos Priesaikos vykdyme - būti kartu. ir tada kai gali, ir kai negali. nes manao laimė esi Tu, mano sutuoktine, o Tavo laimė esu aš.

galiausiai.... kaip vyras vyrui galiu pasakyti, kad "seksualinė aktyvacija" yra labiau įpročio, nei būtinybės dalykas :) tikrai. organizmą įmanoma įpratinti prie ritmo. juolab, kad ir džiaugsmas (nekalbant apie malonumą!) po susilaikymo yra tik didesnis ir niekad atvirkščiai :)))

jei šioje situacijoje galima kažką patarti, tai bent jau dėl antrojo punkto siūlyčiau... pamėginti :)   pamėginti keliauti kartu su savo žmona, taip liudijant ištikimybę ir meilę jai. juk tai irgi taps tam tikru santuokinio skaistumo paliudijimu: "be Tavęs, mano meile, man nėra nieko nei į kairę, nei į dešinę, net jei ta 'kairė/dešinė' būčiau aš pats"  :)

Jūs nesate mažas vaikas, kad Jus reikėtų gąsdinti kažkokiais juokingais grasinimais :) kur kas svarbiau Jūsų brandus atsakas į Santuokos iššūkius.

tikrai galiu tik pasidžiaugti, kad Jūsų žmona turi tokį šaunų sutuoktinį - nebijantį klausti bei ieškoti tiesos! drąsos ir toliau šiame kelyje! nepavarkite kelti klausimų ir ieškoti teisingiausio kelio, kuris, galiausiai, yra Meilė :)

Viešpats telaimina!

Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...