Kodėl Šventoji Dvasia nepasirodo ?

Paklausė Tema: Visi kiti
Laba diena, norėjau sužinot jei Šventoji Dvasia yra asmuo, kodėl Ji nepasirodo mums.  Gal ji pasirenka ypatingus asmenis, o gal ji apsireiškia tik tiems, kas yra priėmę Sutvirtinimo sakramentą ?

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė

"pasirodyti" - labai indomi sąvoka :)

pvz. hebrajų kalboje ji išreiškiama žodžio "matyti" forma, kurią pažodžiui būtų galima išversti "padaryti-kad-matytų".

apie Dievo "matymą", ko gero, būtų galima prirašyti ištisas lentynas knygų... Biblijoje tai vadinama "Dievo šlove" - šlovė čia reiškia Dievo veikimą, Jo darbus, per kuriuos pats Dievas tampa "regimas", t.y. Jį galima pažinti.

žiūrint iš šio kampo Šventoji Dvasia yra netgi labai regima :) nes galiausiai, viskas kas mumyse vyksta - yra Jos veikimo vaisiai. mūsų tikėjimas, gebėjimas pažinti Dievą, džiaugsmas, dovaos ir t.t. - visa tai yra Jos "šlovė", kalbant Biblijos žodžiais.

"apsireiškia" irgi netikėtumų pilnas žodis :) juk galiausiai, - tas kuris sugeba perskaityti ženklus, - tampa "apsireiškimo liudininku" :) čia panašu į užsienio kalbos mokėjimą - kai kam lietuvių kalba panaši į paukščių čiulbėjima, tačiau ją mokantis žmogus staiga suvokia, kad šie garsai yra pilni prasmės :)

taip ir su Dievo "apsireiškimais" - Jis kiekvienam byloja prieinama "kalba". galiausiai viskas atsiremia į žmogaus valią - nori jis ar nelabai atsiliepti į šį bylojimą.

um... iš viso šito išplauktų, kad pvz. sutvirtintieji anaiptol nėra kažkokie išskirtiniai. Dievo "apsireiškimas" vyksta nuolat. tiesiog mes savo atsiliepimu arba padarome šį apsireiškimą "veiklų", arba paliekame jį "neperskaitytą"  :)

Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...