Ar nuodėmė išmesti i šiukšlų dėzę rožini?

Paklausė Tema: Nuodėmė
Turėjau daug rožinių - šventintų ir ne. Per kapitalinį tvarkymasi sugalvojau pasilikti keleta, o likusius išmesti. Taip ir padariau, tiesa mama juos "išgelbėjo", o dabar vis girdžiu jos priekaištą, kaip aš neteisingai pasielgiau. Pasakykit, prašau, ar tai buvo nuodėmė. Ačiū.

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė

Katalikų Bažnyčios Katekizmas sako: "2120  Šventvagystė yra sakramentų ir kitų liturginių veiksmų, taip pat Dievui pašvęstų asmenų, daiktų ir vietų išniekinimas arba jiems rodoma nepagarba."

Pašventintas daiktas yra išskirtas iš profaninio naudojimo ir paskirtas Dievo garbinimui.

Nuodėmė būtų tuo atveju, jei Jūs sąmoningai iš nepagarbos Rožančiui tai būtumėt padaręs (-iusi). Nereikalingus šventintus daiktus tiktų pagarbiai sudeginti arba atnešti parapijos zakristijonui. Jis tą tinkamai padarytų. Arba gal kam nors padovanoti.

Kitavertus, sąvarynuose vis dar gyvena žmonių ir išmestas daiktas jiems kartais būna nuostabi dovana. Taičiau šiais laikais tik tuo atveju, kai užstringa konvejeris, nes sąvartynuose šiukšlės presuojamos ir jie nieko negali pasiimti, nebet, kaip minėjau, va, tokiu atveju...

Turint abejonę ar vienas ar kitas poelgis yra nuodėmė, ar ne, einant išpažinties reiktų pasitarti su kunigu, kad nepasiliktumėte ir negyventumėte su abejone.

Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...