O kaip dėl natūralaus šeimos planavimo, t.y. susilaikymo nuo sekso tuo metu, kai moteris yra vaisinga?

Paklausė Tema: Santuoka
Dėkui už prieš tai atsakytą klausimą, norėčiau užduoti susijusį klausimą dėl šeimos planavimo:

Kaip yra dėl natūralaus šeimos planavimo, t.y. susilaikymo nuo sekso tuo metu, kai moteris yra vaisinga? Mano nuomone, tai irgi yra valingas susilaikymas nuo vaikų, tad kaip ir turėtų būti draudžiamas. Draugai susituokė prieš metus, bet arba jie planuoją savo šeimos pagausėjimą, arba vienas iš jų yra biologiškai nevaisingas.

Ačiū

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė

um...

o kodėl šeimos planavimas (t.y. sprendimas kiek mes norime/galime) turėti vaikų yra baustinas?... man rodos, kad čia yra elementarus atsakingumas ir tiek -

vaiko gimimas yra labai svarbus įvykis, ir pats vaikas, kaip asmuo, yra gerbtinas. tiesa - galimybė jam gimti yra padovanojama tėvų, tačiau galiausiai mes juk negalime mąstyti apie kažkokius hipotetinius kažkur neva "esančius" vaikus, kurie laukia galimybės gimti :)

būtent todėl mes ir kalbame apie naujos gyvybės atsiradimą kaip kūrimo veiksmą. vaiko iki tol nebuvo, o po to jis atsirado.

tačiau negalima imti ir naudoti kūrimo galią neatsakingai. tą galime matyti kad ir ginklavimosi rykštėje. jei prikuriame dalykų kurių nebesugebame suvaldyti (ar bent jau jais pasirūpinti), tai tampame pakaltinami už patį savo apsisprendimą kurti :)

todėl, manau, atsakingi tėvai netgi privalo atsakingai įvertinti savo galimybes, ieškoti Dievo Valios ir, galiausiai, įsiklausyti į vienas kito troškimus, spręsdami kiek jie turės vaikų.

susilaikyme nuo lytinių santykių moters vaisinguoju laikotarpiu nieko draustino nematau... juk mes kasdienybėje susilaikome nuo daugybės dalykų (nors galime tai padaryti), nes matome pasekmes ir prisiimame atsakomybę už jas.

užtenka pagalvoti pvz. apie ypač artimas draugystes šalia santuokos - kai kurios iš jų yra puikios, kai kurios - kelia pavojų santuokai. ir nors jos "įmanomos" (netgi patrauklios!), kiekvienas atsakingas sutuoktinis nuo jų susilaiko :) ir čia vėlgi - nėra nieko baustino, kad jis tarsi "atima kažkam galimybę būti kažkieno draugu".

yra veiksmai, yra tų veiksmų pasekmės, ir yra atsakomybė už tas pasekmes :)

-x-x-x-

aš visiškai nebandau supaprastinti sudėtingo šeimos gyvenimo klausimo.

net ir natūralus šeimos planavimas nėra kažkoks viską išsprendžiantis algoritmas, nes kiekviena moteris yra skirtinga, jos kūnas - unikalus. tad kartais net ir šis būdas paveda. tačiau tai - jau atskiri klausimai, į kuriuos reikia ieškoti nelengvų atsakymų.

čia svarbesnė yra pati nuostata - sutuoktiniai arba kuria savo šeimą kartu, ir gyvena bendrą gyvenimą, arba santuokoje yra įsileidžiama vienokio ar kitokio melo forma.

natūralaus šeimos planavimo atveju nė vienas iš žmogaus bei jo vaisingumo aspektų nėra sumenkinamas arba atmetamas. susilaikymas šiuo atveju tampa pačiu tvirčiausiu atsakingumo patvirtinimu, tuo pat metu skatinančiu ieškoti alternatyvių tarpusavio meilės išraiškų.

įprastu atveju to išmokstama sužadėtuvių laikotarpiu, tačiau, be jokios abejonės, keičiantis amžiui ši sutuoktinių "meilės kalba" taip pat keičiasi, auga ir gilėja. čia jau, matyt, reikėtų kalbėti apie ištikimybę vienas kitam plačiąja prasme...

Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...