Kodėl Dievas pritaria lytiniams Onano santykiams su brolio žmona?

Paklausė Tema: Lytiškumas
Lytinis aktas be santuokos sakramento ya nuodėmė, tačiau Onanas kažkodėl turi apvaisinti savo brolio žmoną? Ir tai jau Dievui nekliūna? Beje ar kas nors klausė žmonos ar ji nori turėti lytinių santykių su savo vyro brolių ar tai neturi didelės reikšmės?

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė

Visiškai neįsigilinote į tekstą ir dar kaltinate D (siūlau nevartoti Jo vardo bereikalo)

Ar lytiniai santykiai su brolio žmona, broliui mirus skamba vulgariai? Tekste pateikiama semitų tradicija: mirus vyresniajam broliui, jo žmona pratesia giminę. Lytiškumas - giminės pratęsimui. Klaidinga būtų vertinti tekstą mūsų kultūros šviesoje t. y. jam primetinėti savo nusistatymus. Tamarai svarbiausia buvo susilaukti palikuonių, šis noras buvo svarbiausias. Jei toliau skaitytume matytume, kaip jinai susilaukė vaikų nuo uošvio Judo.

Romantinė meilė, fizinis patrauklumas neaukštinta tais laikais čia 80 metų produktas su kino industrijos pradžia. Mūsų laikais, kai lytiškumas paverstas preke, mes Judui pasirodytume laukiniais.

Pr 38,6

"Judas savo pirmagimiui sūnui Erui paėmė žmoną, vardu Tamara. 7 Bet Eras, Judo pirmagimis, buvo nedoras VIEŠPATIES akyse. VIEŠPATS atėmė jam gyvastį.

Tuomet Judas tarė Onanui: „Susieik su savo brolio žmona ir, atlikdamas jai svainio pareigą, duok savo broliui palikuonį“[i3]. 9 Bet Onanas, žinodamas, kad palikuonis nebus jam, kada tik susieidavo su brolio žmona, išliedavo savo sėklą ant žemės, nes nenorėjo duoti savo broliui palikuonio. 10 Ką jis darė, buvo nedora VIEŠPATIES akyse. VIEŠPATS ir jam atėmė gyvastį. "

Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...