Ar galima dalyvauti katalikų liturgijoje, jei netikima kai kuriomis katalikybės tikėjimo tiesomis?

Paklausė Tema: Religija
Laba diena,

netikiu ganėtinai didele dalimi katalikų tikėjimo tiesų. Tarkime, netikiu, kad Jėzus tuo pačiu metu buvo ir Dievas, ir žmogus, netikiu nekaltu prasidėjimu, netikiu, kad komunijos duona kokia nors prasme yra tikrai Jėzaus kūnas, ir netikiu kai kuriais kitais dalykais. Tačiau visišku ateistu savęs nelaikau – manau, kad pasaulio kūrėju tikiu, manau, kad tikiu pasaulyje veikiančia šventąja Dvasia.

Jaučiu, kad būdamas bažnyčioje (nors jau labai seniai nedalyvavau mišiose) gaunu dvasinės naudos. Galiu geriau susikaupti. Taip pat, noriu ieškoti Dievo. Manau, kad dalyvavimas bendruomenėje gali padėti jį rasti, į jį kreiptis.

Taigi, mano klausimas toks: ar (ir „kiek“ – suprantu, kad tiesiog užeiti ne mišių metu nėra draudžiama) gali žmogus, netikintis gan didele dalimi tikėjimo išpažinimo formuluočių, vis tik dalyvauti mišiose, melstis kartu su katalikais? Ar yra tokiam „pusiau“ tikinčiam vietos katalikų bendruomenėje? Galbūt nieko baisaus nesuprasti kai kurių egzotiškų doktrinos punktų, ir jais netikėti?

Ačiū.

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Truputi Jūsų tikėjimas yra prietaringas. Sakote, jog gaunate dvasinės naudos, kai bunate Mišiose, bet nepriimate komunijos, netikite didele dalimi įvairiausių punktų. Jūs turite suprasti, kas Mišiose vyksta, ką ten pats veikiate. Jei jums didele dalimi Mišios nieko nereiškia, tai nesikankinkite. Bet juk galite prašyti Dievo malonės, kad apšviestų Jūsų protą. Nebent Jūs nenorite viso to suprasti, tai čia ir Visagalis Dievas yra bejėgis prieš Jūsų kietaširdiškumą.

Bet manau, kad Jumyse yra pakankamai geros valios ir nėra taip viskas blogai, kai atrodo iš pirmo žvilgsnio. Vis tik Bažnyčia atvira kiekvienam žmogui, net tokiam ne visai tikinčiam. Gal Jums dar reikalinga daugiau laiko viską suprasti ir priimti. Palinkėjimas Tikėjimo metuose augti tikėjime. :-)
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...