Sveiki,man pries keleta dienu suejo 17m rytoj ketinu aiti ispazinties noreciau paklaust pirma ir dideli nerima kelenti nuodeme masturbacija ar as turecia kunigui pasakyt ka butent mastidavau mastrurbacijos metu ar tai nebutina ir ar uz masturbacija imanoma gaut isrisima ?

Paklausė anonimas Liepos 25, 2012 Tema: Nuodėmė
Sveiki,man pries keleta dienu suejo 17m rytoj ketinu aiti ispazinties noreciau paklausti man labiausiai nerima kelianti nuodeme masturbacija jeigu as kunigui per ispazinti isakisiu tokia nuodeme ar man reiktu papasakoti ka butent mastau masturbacijos metu?

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas Rugpjūčio 6, 2012
Štai ką apie masturbaciją sako jaunimo katekizmas YOUCAT:

"Masturbacija yra nusižengimas meilei, nes juslinį malonumą padaro tikslu ir atskiria nuo visapusiškos vyro ir moters meilės. Bažnyčia nedemonizuoja masturbacijos, bet įspėja, kad jos nenureikšmintume, nelaikytume nekaltu dalyku. Iš tikrųjų daugeliui jaunuolių ir suaugusių kyla pavojus atsiskirti nuo kitų ir naudotis gašliais atvaizdais, filamais ir interneto pasiūlymais, užuot užmezgus asmeninį meilės ryšį. Ši vienatvė gali atvesti į aklavietę, kai masturbacija tampa manija. Vis dėlto laikymasis moto 'dėl sekso man nieko netrūksta, darau jį pats vienas, kaip ir kada man jo reikia' niekas nebūna laimingas.

Išpažinties metu nereikia sakyti, ką fantazuojate masturbacijos metu. Galite pasakyti, kad turėjote neskaisčių minčių, žiūrėjote nepadorius vaizdus, kurie baigėsi masturbacija. Čia vėl gi kiekvieno žmogaus aplinkybės skirtingos, jas ir svarbu nušviesti, bet ne pačias mintis ar fantazijas. Kaip žinia paauglystėje formuojasi ir lytinins identitetas. Paaugliai labai išsigąsta ir užsidaro savyje, jei turi neskaisčių minčių tos pačios lyties atžvilgiu. Vėl gi nekonkretinant, nereikėtų bijoti tai įvardinti. Prašau suprasti teisingai, kad bet koks potraukis, kam jis bebūtų dar nėra nuodėmė. Ypatingai jai su kažkokiais polinkiais vyksta nuoširdi kova per maldą, pasninką susivaldymą. Kaip jau rašyta aukščiau, nevaldoma masturbacija, kas ją beišprovokuotų, gali tapti liūdesį atnešančia manija. Taigi kai potraukis, koks jis bebūtų siekiamas įprasminti veiksmais, tai tampa jau nuodėme.  Na bet tegul išpažintis ir naujas ryžtas taisytis atneša Jums džiaugsmą, ramybę ir DĖKINGUMĄ Jėzui, kiek daug Jums atleista.

Drąsos.
Užduoti Klausimą

Temos


...