Kunigai ir internetas

Paklausė anonimas Rugpjūčio 10, 2012 Tema: Religija
Ar šiuolaikinis kunigas turi daug laiko praleisti prie kompiuterio,kad labiau priartėtų prie savo parapijiečių? Pažįstu vieną kleboną,kuris nuolat "sėdi" Facebooke. Nesu praktikuojantis katalikas,todėl  jei jau Internetas priartėjo prie Bažnyčios,tai kodėl tokiu būdu negalima atlikti išpažinties?

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas Rugpjūčio 16, 2012
Sakramentai tiekiami tik krikštytiems, gyviems asmenims ir esantiems teikiančiojo kunigo akivaizdoje. Internetinė erdvė yra virtuali. Asmeniškai aš facebook nesinaudoju, bet ne kartą tekę bendrauti su žmonėmis "Skype" pagalbą jiems rūpimais klausimais, gal net pokalbiai pakrypdavo išpažinties link. Bet matot išpažintis, tai toks asmeniškas dalykas, kad teikti išrišimą elektorniniu laišku ar per facebook ar Skype būtų absurdiška.

Kodėl??? Įsivaizduokite, kad esate vedęs, bet esate komandiruotėje. Bendraujate su žmona per Skype ir jos pasiilgęs sakote, kad bučiuoju Tave. Viso labo, galite tai tik įsivaizduoti, o bučiuojant kompiuterio monitorių atrodytumėte turbūt keistokai ir kažin ar išgyventumėte tokį džiaugsmą, kurį suteikia gyvas bučinys.

Mano "Skype" taip pat dažnai įjungtas ir turbūt daugeliui mano kontaktų gali pasirodyti, kad tas kun. Vytautas, tai nieko per dienas neveikia, tik "skypėj" sėdi.  :-) Bet turbūt aš geriausiai ir žinau atsakymą į šį klausimą. Atsakyti į Jūsų užduodamus klausimus pasėdžiu kokią valadėlę, kartais ir dvi prie kompiuterio.
Užduoti Klausimą

Temos


...