Ar galima tuoktis baznycioje nepraejus kursu?

Paklausė Tema: Santuoka
Kita vasara planuojame vestuves, abu esame krikstyti, prieme pirmaja komunija... Gyvename uzsienyje jau kelerius metus, taciau norime svesti Lietuvoje. Kadangi gristi i Lietuva planuojame tik likus porai savaiciu iki vestuviu, neturime galimybes lankyti kursu. Ar yra galimybe gauti santuokos sakramenta sioje situacijoje?Pagarbiai, Busima Jaunoji :)

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Labadiena. Kai mokate mokesčius internetu ar kur kitur, kai norite pasiimti paskolą, kai jus kažkas priima į darbą,  taI Jūs elgtumėtės, kaip jums patogiau, ar priimtumėte mokesčių pildymo, paskolos gavimo ir priėmimo į darbą salygas....Arba ar įmanoma baigus antrą klasę eiti mokytis iškart į dvylikotą klasę...

Kursai yra būtini. Tai viena iš sąlygų priimti santuokos sakramentą. Sąlygos visiems yra vienodos, ar tautiečiai gyvena Lietuvoje ar užsienyje. Santuokai kreipiamasi ne vėliau, kaip 100 dienų iki numatytos santuokos datos, pristatomi reikalingi dokumentai apie kuriuos informuoja parapijos kunigas ir išklausomi santuokos pasirengimo kursai.

Pasakysiu atvirai, kad galbūt Jūs rastumėte (DEJA) tokių parapijų, kur Jus mielai sutuoktų ir be kursų... Bet atsakykite sau į klausimą, kam Bažnyčia organizuoja tokius kursus. Norėdama turkdyti sužadėtiniams susituokti ir griaudama "nuostabių" vestuvių planus, ar trokšdama padėti sužadėtiniams atpažinti ir suprasti, kokiai atsakomybei ir įsipareigojimui ruošiamasi.

Krikštas ir pirmoji komunija dar nėra rodiklis, kad esate samoningo ir gyvo tikėjimo krikščionys.

Linkiu daryti viską, ką galite, kad išklausytumėte kursus šalyje kurioje gyvenate. Savo praktikoje esu sutikęs sužadėtinių kurie sugebėjo išklausyti kursus šalyje, kur dauguma tikinčiųjų yra protestantai.

Laiko pakankamai šiai problmai spręsti. Tad sėkmės. Tikiuosi šių kursų "neapeisit". Nes ir vėl - jei tikit Dievu, kažin ar po mirties stovint prieš Jo veidą pakaks pasiteisinimo, kad gyvenote užsienyje ir neliko laiko kursams.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...