Viso gyvenimo išpažintis

Paklausė Tema: Išpažintis
Norėčiau paklausti, ar reikia kunigui per išpažintį pasakyti kada paskutinį kartą buvau išpažinties jei tai viso gyvenimo išpažintis? Iš ko kunigas supranta, kad žmogus atlieka viso gyvenimo išpažintį? O gal reikia kunigui pasakyti, kad tai viso gyvenimo išpažintis?

Jaučiu, kad ne visos mano išpažintys buvo teisingos dėl ne visada nenuoširdaus gailesčio, nutylėjimo dėl gėdos, pamirštų nuodėmių, nepasitaisymo po išpažinties. Manau, kad Dievas tokių išpažinčių "neužskaitė". Norėčiau labiau dvasiškai tobulėti, neabejodama dėl praeities išpažinčių. Noriu, kad siela būtų lyg "švarus lapas" pradedant kitą gyvenimo etapą.

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Jeigu tikrai jaučiate, kad esate blogai atlikusi išpažintį, tuomet, tikrai reikia ją kuo greičiau pataisyti. Tokiai išpažinčiai pasiruoškite. BŪTINAI PASIRAŠYKITE ANT LAPO IR NEGALVOKITE VĖL KO NORS NUSLĖPTI. Išdidinau tekstą, kad tikrai perskaitytumėte, bet ne todėl, kad gąsdinčiau.

Prisiminkite, kada atlikote paskutinį kartą gerą išpažintį t. y. nenuslepėt nuodėmių, jų nepagražinot. Paskui išpažinti visas nuslėptas nuodėmes, kurios šiandien gali atrodyti Jums ne tokios svarbios, bet jei kažkada jas nuslėpėte, tai turbūt tada jums tai buvo labai didelė nuodėmė.

Nežinau ką turite mintyje kalbėdama apie "nepasitaisymą". Jeigu Jūs atlikdavote kada išpažintį, bet širdyje nebūdavo jokio gailesčio ir aišku jokio taisymosi po išpažinties, tuomet tokios išpažintys taip par yra blogos. Bet jei jūs išpažintyse gailėdavotės, ir po išpažinties stengdavotės nekartoti nuodėmių, o po kurio laiko vėl atkrisdavote, tai šitai nėra "nesitaisymas", tai yra kova, kurioje stengėtės taisytis, bet Jums nepasisekė.

Taigi linkiu kuo griečiau taisyti išpažintį, nes nuo pirmos neteisingos išpažinites, nuslepiant nuodėmes ar jų aplinkybes pagražinus, visos išpažintys ir komunijos yra šventvagiškos. Pasitikėkit Dievo Gailestingumu ir troškimu Jums ateisti ir grąžinti  sielos ramybę. Kunigas tikrai Jums padės.

Geriausias, patarimas, kaip pasiruošti išpažinčiai, tai bet kurioje maldaknygėje susiraskite skyrelį "Sąžinės tyrimas" arba "Sąžinės sąskaita".
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...