santuokos pasventinimas po 25 metu

Paklausė Tema: Santuoka
Laba diena,
Arteja giminaiciu sidabrines vestuves, noretume suorganiuoti santuokos pasventinima baznycioje. Problema yra ta, kad jie susituoke tik civilineje metrikacijoje, kadangi vienam is sutuoktiniu tai antroji santuoka. Ar tai yra imanoma.

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Cituacija tokia: giminaičiai gyvena be santuokos sakramento n metų, nes  vienas iš sutuoktinių jau yra bažnytinėje santuokoje.

Jūsų klausime matau prieštaravimą, jei negyvenama bažnytinėje santuokoje, kaip galima švęsti jos jubiliejų?  Juk bažnytinė santuoka nepanaikinama iki vieno iš sutuoktinių mirties ir negyvenimas kartu n metų, jos nepanaikina. Galima, paraginti kreiptis giminaičiui į tos vietos kleboną, kur buvo sudaryta pirma bažnytinė santuoka ir aptarti jos sudarymo bei skyrybų priežastis, gal yra argumentų kreiptis į bažnytinį teismą, prašant paskelbti santuokos negaliojimą. Bet didelių vilčių ir ambicijų nedėkite, nes Bažnyčia gina santuoką.

Civilinės santuokos jubilieju galima švęsti ir sakyčiau reikia, nes dažnai, negalėdami sudaryti bažnytinės santuokos žmonės yra nusivylę, todėl būtina juos palaikyti. Galima prašyti melstis Šv. Mišiose už juos, už vaikus, bet laiminti žiedus ar  kitaip sudaryti įspūdi, kad švenčiama bažnytinė santuoka neleidžiama.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...