Azartiniai žaidimai - ar tai nuodėmė?

Paklausė anonimas Liepos 21, 2011 Tema: Nuodėmė
Ką Biblija sako tuo klausimu? Ar tai traktuojama kaip nuodėmė? Ar tai visgi priklauso nuo žmogaus, kaip jis į tai žiūri?

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Gintaras OFS Liepos 26, 2011

Nuodėmė dėl to, kad veda į priklausomybę, veda į stabmeldystę - žmogui pagrindiniu tikslu tampa lengvai gaunami pinigai. Žmogus praranda laisvę. Ir tai yra nuodėminga. Taigi Pirmasis Dievo įsakymas pažeidžiamas.

Taip pat azartiniai žaidimai veda į kito Dievo įsakymo pažeidimą: nevok. Jis ima vogti iš savo šeimos... Paskui - nepaleistuvauk. Dažnai prieinama iki skyrybų, o Jėzus sakė: "Kiekvienas, kas atleidžia žmoną ir veda kitą – svetimauja. Ir kas veda vyro atleistąją, taip pat svetimauja" (Lk 16,18).

Pažįstu žmogus, kuris ruošėsi kunigystei, bet per šią bėdą netapo kunigu... 

 

Katekizmas:

 

2113  Stabmeldybė nėra vien klaidingi pagonių kultai. Ji yra pastovi pagunda ir tikinčiam žmogui. Būti stabmeldžiu reiškia sudievinti tai, kas nėra Dievas. Stabmeldybė esti tada, kai žmogus vietoj Dievo garbina ir nusilenkia kūriniui, kad ir kas jis būtų: dievai ar demonai (satanizmo atvejis), valdžia, malonumai, rasė, protėviai, valstybė, pinigai ir panašūs dalykai. „Negalite tarnauti Dievui ir Mamonai“, sakė Jėzus (Mt 6, 24). Daugelis kankinių mirė dėl to, kad negarbino „žvėries“42, atsisakę net apsimestinai jį pagerbti. Stabmeldybė atmeta vienintelę Dievo valdžią; ji nesuderinama su Dievo bendryste.43

Plačiau apie Pirmąjį Dievo įsakymą: http://katekizmas.lt/kbk1996p2003/N178AF.html

 

Užduoti Klausimą

Temos


...