Kodėl bažnyčia slepia vaikus prievartaujančius kunigus?

Paklausė anonimas Liepos 21, 2011 Tema: Visi kiti
Kodėl Bažnyčia teisėsaugai nepraneša apie kunigus, kurie fiziškai išnaudoja vaikus? O slepia šį faktą? Referuoju i paskutinįjį skandalą Airijoje.


Dėkui už atsakymą.

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Arūnas Liepos 21, 2011

Sveiki,

Jūsų informacija klaidinga, viešinimas ir bendradarbiavimas su teisėsauga yra.

"arkivyskupas Clifford pažymėjo, kad per pastaruosius du metus padaryta labai daug, kad klaidos būtų ištaisytos – išnaudojimo atvejai tiriami daug greičiau ir veiksmingiau, bendradarbiaujant su nepriklausoma komisija ir policija, aukoms teikiama pagalba, pradėtos prevencinės programos tiek kunigams, tiek parapijiečiams. Arkivyskupo žodžius patvirtina ir vyriausybinės ataskaitos rengėjai – pasak jų, rengiant ataskaitą vyskupija pilnai bendradarbiavo, kita vertus, įgyvendinamos nepilnamečių apsaugos priemonės yra veiksmingos."

Praeityje būta vertinimo ir vadovavimo klaidų, bet tai neįrodo nenoro bendradarbiauti su teisėsauga. Bažnyčia neskuba nuteisti, tokios bylos yra sudėtingos, bei sunkiai įrodomos, o pats faktas yra gėdingas, ką ir skaitome nuorodoje:

 

Pagal http://www.radiovaticana.org/lit/articolo.asp?c=504491

Pareiškimą paskelbė ir kardinolas Sean Brady, katalikų Bažnyčios Airijoje primas. Pasak jo, ataskaita yra dar viena „tamsi diena Bažnyčios lyderių atsako į Bažnyčios žmonių išnaudotų vaikų šauksmą istorijoje. (...) Atsiprašau ir išreiškiu savo gėdą ir liūdesį dėlto, kas įvyko“, rašo kardinolas. Pasak jo, buvo padarytos labai rimtos vertinimo ir vadovavimo klaidos, kurios yra smerktinos ir nepriimtinos.

Pagarbiai

Užduoti Klausimą

Temos


...