Ispazinties eiga ir sablonai

Paklausė Tema: Išpažintis
Labadiena, noreciau suzinoti ar ispazinti butina atlikti butinai pagal sablonus, t.y. "Garbe Jezui Kristui, ispazinties paskutini kart buvau tada ir tada Gerąjam Dievui nusidėjau šiomis nuodėmėmis... Daugiau neprisimenu, gailiuosi, prašau atgailos ir išrišimo" ar galima ar visiskai savais zodziais? Ar buna zmoniu, kurie nesilaiko situ "remeliu" ir sako savaip?

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Pirmiausia pabandykite suprasti ir nuoširdžiai šablonus išpildyti.

Tai ką, vietoj Garbė Jėzui Kristui sakysim LABAS??? Iškelkite klausimą, kodėl teikia Jėzui garbę, kodėl sakom kad Jam garbė. Nesupyks Jėzus ir už "labas", bet Jis vertesnis mūsų gyriaus ir garbės. Jau vie dėl to, kad Jis tikrai yra ten, kur vyksta Jūsų išpažintis.

"Išpažinties buvau tada ir tada" - kuo čia pakeisit? Kunigas turi žinoti, koks tarpas po paskutinės išpažinties. Patikėkite tikrai skirtumas buna ar žmogus buvo neseniai išpažinties ar prieš keletą ar keliolika metų.

"Gerajam Dievui nusidėjau" - kas čia blogai? Ir Jėzus yra pasakęs, niekas nėra geras tik vienas Dievas. Taigi Gerajam Dievui nusidėjau. Gal nepatinka žodis "nusidėjau"? Jėzus juk ieško nusidėjėlkių, sėda su jais prie stalo, puotauja.

"Daugiau  neprisimenu, gailiuosi, prašau atgailos ir išrišimo". Visi šie žodžiai reikalingi. Ar jie tikrai yra tiesa Jūsų išpažintyje (-se), šitai galite atsakyti pats ar pati sau.

Ar yra žmonių, kurie nesilaiko šių rėmelių? To jums negali pasakyti joks kunigas. Primenu viskas, kas nutinka pire klausyklos kunigas tai laiko paslaptyje. Linkiu, kad išpažinties "šablonas" Jums taptų gyvybę teikiančia versme.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...