Kataliko tolerancija kitatikiams

Paklausė Tema: Religija
Man įdomus religijų tarpusavio tolerancijos klausimas. pvz , kokia kataliko laikysena turi/gali būti dalyvaujant kitokią religiją išpažįstančių žmonių šventėse, apeigose (pavyzdžiui, kitokį tikėjimą išpažįstančių draugų vaiko krikštynos ir kitos šeimos šventės)? iš vienos pusės, tarkim, man tai svetima, aš tuo netikiu, bet kita vertus, juk tiems žmonėms tai yra svarbu, toks jų tikėjimas, toks pasaulio suvokimas, jie atlieka tiesiog kitokius ritualus, o pats dvasingumas juk - toks pat. ar tai skamba new age'iškai? ar įmanomas pagarbus dalyvavimas be įsitraukimo?

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Pats ir atsakėte į savo klausimą: pagarbus dalyvavimas be įsitraukimo (į apeigas). Jei tenka dalyvauti apeigose, reikia apsiriboti persižegnojimu apeigų pradžioje ir joms pasibaigus, kartu su visais atsistojant ar atsisėdant. Maldose dalyvaujant galima kartu kalbėti "Tėve mūsų", pasidalinti ramybės palinkėjimu, jei toks yra ir pasakyti maldos palinkėjimą, jei visi dalyviai atskirai apeigų metu kažkam kažko meldžia, kaip mūsų Mišių bendruomeninės maldos metu. Jei maldavimus išsako ne visi, katalikiškai pusei reikštis netiktų. Tokiuose maldavimuose rėikėtų stengtis naudoti aptakesnes formas: "prašant Dievo malonės, palaimos" ir panašiai.

Bendravime ne apeigose reikia parodyti deramą pagarbą kitų žmonių tikėjimams, reikalaujant, kad būtų pagerbtas ir mūsų pasirinkimas.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...