Del ispazinties :)

Paklausė Tema: Išpažintis
Noreciau paklausti, jeigu prieinu ispazinties nebedarau nuodemiu, tai ar galiu kita karta jau nebeiti ispazinties ir eiti valgyti svenciausiaji? Ar butina eiti ispazinties pries svenciausiaji? Jeigu nebepadariau nuodemiu , tai ka as pasakysiu per ispazinti kita? :)

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Teoriškai po išpažinties galima priiminėti šv. Komuniją iki kitos Velykinės išpažinties laiko pabaigos, tačiau tai nėra krikščioniško gyvenimo taisyklė, o riba, už kurios prasideda sunki nuodėmė dėl apsileidimo dvasiniuose dalykuose.

Jeigu sekmadienio šv. Mišios sąmoningai praleidžiamos iš tingėjimo, be priežasties, nuodėmė yra sunki ir šv. Komunijos priimti negalima.

Išpažintį geriau suvokti ne kaip pasirengimo priemonę šv. Komunijai priimti, o kaip sielos apvalymo priemonę. Kiekvienas dalykas, kurį mes valom, tvarkom, pržiūrim, turi savo periodiškumą ir, pavyzdžiui, net neuostom, ar jaučiasi kvapas, o tiesiog nustatytu laiku prausiamės ir keičiam drabužius, šluostom dulkes ir taip toliau. Jaunam žmogui geriausia išpažintį atlikti kas mėnesį, o suaugusiems, kurių gyvenime daug mažiau pasikeitimų - kas du.

Labai gerai, jei per tą laikotarpį neatsitinka konkrečių įsakymų pažeidimų, tada tinka pasakyti kokią ankstesnio laiko, jau išpažintą nuodėmę, o dvasinei pažangai pasirinkti tobulėjimą geruose dalykuose - čia tikrai ribų nėra.

Nereikia pergyventi, jei vis kartojasi tos pačios nuodėmės: būtų blogiau, jei kiekvieną kartą atsirastų naujų. Kuo jau susitepei - tą ir nusivalei.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...