Kaip elgtis su "stebuklinga duona", keliaujančia iš rankų į rankas?

Paklausė Tema: Visi kiti
Garbė Jėzui Kristui! Prieš keletą dienų gavau duonos "iš Maskvos šv. Matrionos vienuolyno" raugo su visa instrukcija. Joje rašoma: "...visą raugą padalinti į keturias dalis. Tris dalis išdalinti geriems žmonėms kartu su receptu, ...". Toliau: "iškeptą duoną valgo tik tie, kurie gyvena tuose namuose, negalima nieko vaišinti. Duona valgoma laužant, jokiu būdu nepjaustyti. Valgant šv. Matrionos duoną galima prašyti visko, tik ne pinigų. <...> Ši duona kepama vieną kartą gyvenime, atneša žmonėms džiaugsmo, sėkmės, norų išsipildymą. Nuima visus šeimos kerus ir prakeiksmus."

Kiek žinau, ne vienas toks raugas keliauja iš rankų į rankas. Kaip teisinga elgtis su raugu ir ką sakyti jį dalijančiam? Įdomu: gal pas stačiatikius tokie dalykai yra "teisėti"..?

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Šį duonos paprotį reikia priskirti prie pamaldžių prietarų, kurių laikytis vengtina. Geriausiai tokių dalykų iš viso nepriimti, o jei raugą jau turite ir namuose kepate duoną, galite išbandyti: jei tikrai skanu, turėsite gero raugo. Jokių nurodymų ir jokių apeigų atlikinėti nereikia.

Katalikų Bažnyčioje praktikuojamos šventų paveikslų ir kitų pašventintų dalykų "kelionės" po tikinčiųjų namus, bet apie jas visada pranešama bažnyčioje, o platintojai turi atitinkamus dokumentinius Bažnyčios liudijimus.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...