Ar Swedenborgas buvo krikščionių mistikas?

Paklausė Tema: Šventieji
Kas iš tikrųjų buvo Swedenborgas: mistikas? eretikas? ezoterikas? ligonis? Koks Katalikų Bažnyčios požiūris į jos "mistinius veikalus"?

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Plačiau apie Swedenborgą http://www.leidykla.eu/fileadmin/Problemos/Problemos_72/214-223.pdf

Išsilavinęs žmogus, bent formaliai - protestantiškos krypties krikščionis. Nors jo teologiniai ir filosofiniai raštai, užrašyti mistinių regėjimų forma griežtai nesutinka su Katalikų Bažnyčios mokymu, Bažnyčia tokių jau seniai nebevadina eretikais, o juo labiau - ligoniais. Jį reikia priimti kaip filosofą, žvelgiantį į pasaulį savitu požiūriu ir praturtinusį mokslą. Net ir labai nekatalikiški veikalai gali turėti vertingų bruožų.

Swedenborgo "mistika": Bažnyčia į mistinius reiškinius, regėjimus ir pranašystes žvelgia labai atsargiai ir visų pirma tikrina skelbimo turinį, ar jis atitinka Dievo apreikštąsias tiesas ar bent jų principus. Swedenborgo atveju turime su Bažnyčios mokymu visai nesuderinamą skelbimo turinį, todėl Bažnyčia niekada nepripažino jo regėjimų autentiškumo. Dievas juk negali apie tuos pačius dalykus skirtingiems asmenims skelbti skirtingas tiesas.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...