Labas vakaras, norėčiau sužinoti kam katalikams reikalingas rožančius?Ačiū :)

Paklausė Tema: Visi kiti
Kam katalikams reikalingas rožančius, juk kitos krikščionybės kryptys jo neturi. Ta prasme, taip, jis yra priemonė melstis, bet koks yra tikslas tai daryti rankose kažką turint? Juk Biblijoje yra sakoma: Kun 26,1 “Nedirbkite sau stabų nei    drožinių, nestatykite savo žemėje statulų nei akmeninių atvaizdų ir jų negarbinkite, nes Aš esu Viešpats, jūsų Dievas. Tai ar rožančius, nėra šiuo atveju tas stabas? Ir kokia yra to rožančiaus kilmė? Ačiū už atsakymus :)

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Rožančius (lietuviškai – Rožinis) yra skirtas maldelėms skaičiuoti – 5 kartus po 10 „Sveika Marija“. Jį laikant rankose melstis patogiau. Kadangi tai „įrankis“, naudojamas maldai, turintis šventą paskirtį, Rožinis turi kryželį, kartais ir kitų religinių simbolių, jis yra šventinamas ir laikomas atitinkamoje pagarboje, kaip Dievo garbei paskirtas dalykas.

Konfesijos, kurios šio maldos būdo nepraktikuoja, tokio daikto nenaudoja ir neturi.

Pats Rožinio maldos būdas gimė Viduramžiais iš pamaldžių tikinčiųjų praktikų ir mistinių patirčių. Bažnyčia greitai pripažino šį maldos būdą ir iki mūsų dienų jį palaiko bei skatina.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...