Kokios nuodėmės turi būti padarytos jog žmogus negalėtų priimti komunijos?

Paklausė anonimas Liepos 11, 2014 Tema: Komunija
Kokios yra tos vadinamos "sunkios nuodėmės" be nežudyk ir nepaleistuvauk?

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas B. Rugpjūčio 2, 2014
Nuodėmės sunkumas priklauso nuo trijų dalykų:

1. Nuodėmės materija - padarytas blogis, kuris gali būti skirstomas pagal Dievo ir Bažnyčios įsakymus, bendradarbiavimo kitų nuodėmėse rūšį, pažeistas dorybes ir kita. Kad nuodėmė būtų sunki, padarytas blogis turi būti didelis.

2. Proto pažinimas - žinojimas apie tai, kad atliekamas veiksmas ar neveikimas tikrai yra nuodėmė. Kad nuodėmė būtų sunki, reikia, kad pažinimas būtų pilnas ir aiškus.

3. Laisvas valios sutikimas - veiksmas ar neveikimas turi būti paties asmens laisvu pasirinkimu: ne iš baimės ar prievartos, neįtakojamas psichinių ar emocinių būsenų. Kad nuodėmė būtų sunki, ji turi būti atlikta laisvu sutikimu, pačiam norint.

Kai padarytas blogis yra didelis, atliktas aiškiai suvokiant ir pačiam norint, nuodėmė yra sunki, ne vien 5 ir 6, bet ir kitų įsakymų srityje. Jei bent vienas iš trijų dalykų yra tikrai nepilnas, nuodėmė nėra sunki.

Sunki nuodėmė pilnai atskiria žmogų nuo Dievo, neatleista ji pasmerktų į pragarą, tačiau ir lengvos nuodėmės, nors pragaran nepasmerkia, yra įvairaus sunkumo (lengvumo).
Užduoti Klausimą

Temos


...