Tikėjimo ir ateizmo įrodymai

Paklausė Tema: Visi kiti
Radau klausimą apie dievo įrodymus ir vienas iš kunigų atsakė, kad jų nėra, todėl tai ir vadinami "tikėjimu". Bet iš to kyla klausimas kokie yra įrodymai, kad dievo nėra. O jų pilna (klaidos biblijoje, korane, tore, stiprios evoliucijos ir didžiojo sprogimo teorijos, kvantinės fliuktacijos ir t.t.). Tai jei yra įrodymų, kad dievo nėra, o nėra įrodymų, kad jis yra, kyla mintis, kad dievo tikriausiai nėra. Tai kokia tada prasmė tikėti, jei nėra argumentų? (Atsiprašau, kad išsiplėčiau, bet norėjau būti tikras, kad užteks klausti vieną kartą)

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Empirinio, eksperimentais ir skaičiavimais grindžiamo mokslo argumentais Dievo buvimo negalima nei įrodyti, nei paneigti, tai nėra šio mokslo sritis. Apie Dievo buvimą ar nebuvimą kalba filosofija ir teologija, abu šie mokslai naudojasi naujausiais empirinių mokslų pasiekimais ir į savo svarstymus įjungia pažangiausius atradimus bei hipotezes. Kadangi filosofija ar teologija "Dievo mėgintuvėlyje nepagamina", tai galutinis sprendimas apie jo buvimą ar ne tenka tikėjimui, įvertinus visas prielaidas, logines sekas ir dėsnius.

Išsamiau galėtumėte paskaityti populiariai parašytoje knygelėje: John F. Haught, MOKSLAS IR TIKĖJIMAS, Naujasis įvadas. Vox Altera, Kaunas, 2014. Vertė Rima Neverauskytė - Brundzienė.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...