Kodėl petingas laikomas nuodėme?

Paklausė anonimas Rugpjūčio 6, 2011 Tema: Lytiškumas
Prašau paaiškinti, kodėl petingas yra nuodėmė? Kaip galima iki santuokos parodyti švelnumą?

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Arūnas Rugpjūčio 8, 2011

Petingas yra preliudija į sueitį ir stimuliuoja vienas kitam atsidavimą, todėl yra moralus santuokoje.

Lytiniai santykiai yra santuokinės meilės išraiška. Iki santuokos derėtų augti asmenybės subrendime, kad gebėtumėte atskleisti besąlyginį savęs dovanojimasi.

Pirmiausia katalikybėje yra Dievo ir artimo meilė, o ne stoiška savikontrolė.

Prieš atsakant į jūsų klausimą, paklausčiau kas jums svarbiausia draugystėje? Ar mėgdžioti aplinkinius ar įsiklausyti į savo jausmus, norus, svajones ir jais dalintis su draugu (e)

Pradžiai apie katalikišką seksualinę etiką:

"Geidulys ir aistra yra du skirtingi dalykai. Jei kažkam tikrai jaučiu trauką, tai tam asmeniui trokštu padovanoti save dėl jo ar jos gerovės, ne tik dėl savo. Geidulys, tai trumpalaikio malonumo knietulys, kai kitu pasinaudojama. "Kitas" tampa daiktu - savanaudiško pasitenkinimo objektu. Čia nėra nei dovanojimo, nei gavimo, nei abipusės bendrystės......................Katalikiška seksualinė etika ugdo savitvardą, o tai jau dvasinė bei moralinė kategorija. Įvaldyta aistra mums leidžia save intymiai dovanoti kitiems, patvirtinti "kito" dovanijimą ir priėmimą" (George Weigel "Laiškai jaunam katalikui" )

Lytiškumas yra dovana, nusižengimas artimui būtų, jei negerbiate kito kūno jį naudojate malonumui, o ne meilės išraiškai.  Bažnyčia trokšta, kad augtume vienas kito pažinime ir savęs dovanojančioje meilėje. Todėl santykiu grindimas draugyste ir pagarba yra kelias į šeimyninę laimę, aišku tai dizonuoja su vartojimo kultūra, bet siūlyčiau pasigilinti į Bažnyčios mokymą ir jame įsišaknyti. Komplimentai, žodžiai, dovanos, pasidalinimas, buvimas kartu, bendri interesai ir vertybės, bendra malda, tai būdai kuriais draugystė ir meilė auginama.  Jei santykius grisite vien geismu draugystė netruks ilgai.

 

plačiau

 

http://www.katekizmas.lt/kbk1996p2003/N183D3.html

Užduoti Klausimą

Temos


...