Kaip dažnai rekomenduojama atlikti išpa-intį ir kuo remiantis tai rekomenduojate?

Paklausė Tema: Išpažintis
Kuo remianti teigiate, kad vaikams reikia atlikti išpažintį kas mėnesį, o suaugusiesiems kas 2-3 mėn.? Man atrodo atvirkščiai, nes kokią sunkią nuodėmę gali dažnai padaryti žmogus [vaikas], kuris yra priklausomas nuo tėvų, beveik neturi pareigų, negali disponuoti didelės vertės turtu ir pan.? [Aišku pasitaiko vaikų, kurie, pvz, užmuša žmogų, bet tokių vienetai]. Pvz., man, kol buvau moksleivė, studentė, užtekdavo atlikti išpažintį kas 3mėn.  Dabar, norint  gerai, ir kasdien ne visada užtektų, todėl sakau, kad užtenka kartą per metus, kadangi iš išpažinties neturiu jokios dvasinės [juolab kitokios] naudos,gal galėčiau nedarydama sunkios nuodėmės nesudarinėti eilių prie klausyklų apie Velykas,o atlikti išpažinti ir priimti šv.  Komuniją kitu laiku, nes mūsų klebonas davė suprasti, kad bent jau išpažintį atlikti galima kartą per metus bet kuriuo laiku?

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Išpažintį būtina atlikti bent kartą per metus, apie Velykas. Lietuvoje - nuo Pelenų trečiadienio iki birželio 29 dieno, taigi, eilių galima ir išvengti. Jei nėra sunkių nuodėmių, tik lengvos, Komuniją galima priimti visus tuos metus. Praleista Velykinė išpažintis - sunki nuodėmė, be jokios priežasties, sąmoningai iš tingėjimo praleistos sekmadienio Mišios - taip pat sunki nuodėmė, su sunkia nuodėme be išpažinties Komunijos eiti negalima. Metinė išpažintis tačiau nėra dvasinio gyvenimo taisyklė, o paskutinė riba, už kurios jau prasideda sunki nuodėmė.

Atgailos sakramentas atleidžia nuodėmes, nuvalo sielą (kam net lengvas nuodėmes ilgai taupyti). Tikinčiojo siela turėtų būti apvaloma periodiškai ir pakankamai dažnai: mano nuomone vaikams kas mėnesį, suaugusiems kas 2-3. Išpažinties nereikėtų sieti su šventėmis, liturgijomis ar įvykiais, bet tiesiog reguliariai palaikyti ir atnaujinti Dievo malonę.

Išpažintį tiktų susieti su asmeninio dvasinio tobulėjimo planu: stebėti, kokių nuodėmių daugėja ar mažėja, kokių gerų darbų daugėja ar mažėja, kokios prieminės padeda, kokios - nelabai, todėl tarp ižpažinčių turėtų būti pakankamai ilgas laiko tarpas (vaikams 1, suaugusiems 2-3 mėnesiai). Tokie periodai yra ir pakankamai trumpi, kad kontrolė būtų efektyvi. Vaikų atmintis trumpesnė, ilgesniais, nei mėnesio periodais geriau jiems neplanuoti.

Pagaliau, išpažinties metu galima gauti kunigo patarimą ar pamokymą, ypač jei ateinama tokiu metu, kai nėra eilių.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...