Kokia, pagal Jus, vaikų amžiaus riba?

Paklausė Tema: Išpažintis
Kokio amžiaus vaikams rekomenduojate atlikti išpažintį kas mėnesį? Šiais laikais vaikas iki 18 metų. Jeigu vienam žmogui 17 metų ir 10 mėn., kitam 18, abu gyvena tomis pačiomis sąlygomis, daro tas pačias nuodėmes, nejau pirmajam reikia atlikt išpažintį kas mėnesį vien dėl to, kad jis 2 mėnesiais jaunesnis? Tai diskriminacija pagal amžių, o šiais laikais diskriminacija turi būt pagrįsta. Ar moralu tėvui [motinai] liept vaikui atlikt išpažintį kas mėnesį, o pačiam[-iai] taip dažnai neatlikinėt, nors tėvui [motinai] reikia tikrai ne mažiau? Ir dar matau čia parašyta apie gerus darbus: nejau ir juos reikia sakyt per išpažintį[ tuo labiau, kai nelabai žinau, kas konkrečiu atveju yra geri darbai], nejau reikia sakyt ir tai,kokių nuodėmių padaugėjo ar sumažėjo? Ir kam tai svarbu? Manęs pastaruoju metu niekas per išpažintį net negirdi, todėl apie patarimą, konsultaciją negali būti nė kalbos.

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Teisiškai pilnametystė sukanka 18 metų, o sociologai teigia, kad mūsų laikais paauglystė dažnai užtrunka iki 26 metų. Manyčiau, kad kol vaikams reikia liepti eiti išpažinties, jie laikytini vaikais ir taikytinos vaikiškos taisyklės. Kai subręs tiek, kad gebės patys savarankiškai gyventi dvasinį gyvenimą, tada gaima laikyti suaugusiais ir nieko liepti nereikia.

Per išpažintį gerųjų darbų sakyti nereikia, tik nuodėmes, tačiau rūpinantis savo dvasinio gyvenimo tobulėjimu, reikia stebėti ne vien tai, ar nedaroma draudžiamų dalykų, bet ir ar daugėja gerų darbų.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...