Dievo paveikslas

Paklausė Meda Vasario 4, 2015 Tema: Dievas
sveiki,
Jaučiuosi kvailai tą sakydama, bet aš įsivaizduoju Dievą labiau kaip teisėją, nei begalinę meilę. Nesupraskite klaidingai, esu labai tikinti, bet turbūt tokį mano požiūrį lėmė kitų žmonių požiūris į Viešpatį, vis girdžiu, kaip žmonės šneka, kad reikia būti geram, nenusidėti, nes keliausi į pragarą arba "Dievas tave nubaus". Žmonės turbūt Jo labiau bijo, nei myli. Neatsimenu kada girdėjau žmonės apie Dievą kalbant kaip apie meilę, gėrį, šviesą ir t..t. Kodėl taip yra?
Gal galite rekomenduoti kokių knygų, kuriose labiau pažinčiau Dievą?

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas B. Vasario 12, 2015
Dievo įvaizdis kinta, jį formuoja kitų liudijimai ir asmeninė patirtis. Istoriškai, pagal kitų patirtį, Dievas aiškiai liudija, kad ateina ne teisti ir bausti, o prašyti, kad būtų priimtas į žmonių bei tautų gyvenimą. Jis pasirodo pirmasis, jis duoda, o tik paskui prašo. Tačiau asmeniškai iš žmogaus jis pirmiau prašo patikėti juo, o jau paskui lydi žmogų jo kelyje, globoja, saugo, moko ir guodžia.

Dievas pažįstamas per gyvenimą su juo, ne per mokslą, todėl išeities taškas - gyvenimas su Kristumi. Jei kas stengiasi pažinti Dievo mintį ir su jo Sūnumi tikėjimo darbais statyti Dievo karalystę, klausimas apie tai, kad jis dar ir teisėjas paprasčiausiai atpuola: tu stengiesi mąstyti jo mintimis, siekti jo tikslų, vertinti save ir pasaulį jo akimis, mylėdamas stengiesi jam patikti. Tokiame tikėjimo kelyje būna klaidų ar atsiprašymų, nutolimų ir sugrįžimų, tačiau kai santykis yra asmeniškas ir gyvas, "teisėjui", iš tolo stebinčiam žmogaus gyvenimą ir rašančiam pliusiukus su minusiukais paprasčiausiai nėra vietos, jis yra pačiame tavo gyvenime ir jau tavo meilė tave teisia ir griaužia kai kada.
Užduoti Klausimą

Temos


...