gyvenimo ispazintis

Paklausė Tema: Išpažintis
nezinau kaip atlikti viso gyvenimo ispazinti. Gal galetumet patart kur ieskot informacijos pasiruosimui.

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė

Klausimas: Norėčiau sužinoti, ar atliekant asmeninę išpažintį laikas nuo laiko ir jos metu gaunant nuodėmių atleidimą, išrišimą yra reikalinga/naudinga atlikti ir viso gyvenimo išpažintį? Ar tai nėra kaip asmeninės išpažinties „dubliavimas“ ar vėl tų pačių nuodėmių, kurios buvo atleistos, prisiminimas?
Atsakymas: Viso gyvenimo išpažintis yra privaloma paprastai prieš priimant kunigystės šventimus ir darant amžinuosius įžadus vienuolynuose. Šiaip tikinčiajam ji nėra privaloma. Galima kalbėti apie jos naudingumą, ypač tada, kai jaučiamės ypatingai neramūs širdyje, atsiradus abejonių dėl to, ar tikrai viskas gerai buvo išpažinta praeityje, kai, galbūt, į ką nors neatkreipėme dėmesio, arba pradedant naują gyvenimo etapą, pavyzdžiui, prieš santuoką, atsidūrus mirties pavojuje, radikaliau keičiant gyvenimo kelią. Tokia išpažintis nepakeičia įprastos išpažinties. Net ir tokiu atveju paprastai reikia atlikti išpažintį už laikotarpį nuo praėjusios išpažinties, o paskui apžvelgiamas praėjęs gyvenimas. Jos metu galima pastebėti daugiau priežasčių, dėl kurių darėme vienokias ar kitokias nuodėmes, aiškiau sau nusibrėžti ateities planus. Paprastai dėl tokios išpažinties reikalingumo reikia pasitarti su savo dvasios tėvu ar nuodėmklausiu. Iš tiesų ji nepatariama labai jautrios sąžinės žmonėms, nes, užuot nuraminusi, gali tik dar labiau atvesti į abejones.

Paimta iš Kauno arkivyskupijos puslapio.

Dar vienas straipsnis.

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2012-08-13-kun-ausvydas-belickas-dievo-tikslas-mano-gyvenimo-kokybe/85342

O google paieškoje įveskite "sąžinės sąskaita ir išmes Jums nemažai nuorodų, kurios padės pasiruošti išpažinčiai. Esminis patarimas nebijoti nuodėmes susirašyti ant lapo.

Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...