Kas mes-krikščionys ar katalikai?

Paklausė Tema: Religija
Laba diena,

Kilo toks klausimas, kas mes esame-krikščionys ar katalikai. Sako, kad šios dvi religijos labai skiriasi savo papročiais bei vertybėmis, pvz.krikščionybėje negarbinama Marija, neatliekama išpažintis, remiasi vien Biblija ir t.t. Kaip suprantu, visos bažnyčios, kuriose vyksta mišios, einama Komunijos, išpažinties yra vadinamos katalikiškomis. Kodėl kartais mišių metu galima išgirsti kalbant apie krikščionybę? O gal katalikybė=krikščionybė? Pasimečiau, kuo man save laikyti. Ačiū už pagalbą atsakant šį klausimą.

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Krikščionys būna katalikai, protestantai, provoslavai. Tai trys pagrindinės krikščioniškosios Bažnyčios. Paskutinės dvi dar turi įvairių atšakų. Visos šios bažnyčios sutaria dėl Krikšto Vardan Dievo Tėvo, Sūnaus ir Šventosios Dvasiso, dėl Trejybės. Na o begant amžiams tarp krikščionių vyko skilimas. 1054 m. vyko skilimas tarp Rytų ir Vakarų Krikščionių. Vakarų krikščionys ir vadinami Katalikais. Tiek Rytų, tiek Vakarų Bažnyčių mokymas tikėjimo ir moralės klausimais yra daug kur sutampantis, Tik Rytų krikščioniškos Bažnyčios neturi vienybės su Romos popiežiumi. Ten hierachinė valdžia yra patriachatais, kurie gali apinti vieną ar kelias valstybes. Tuo tarpu krikščionys katalikai kur bebūtų yra vienybėje su Romos popiežiumi ir vyskupais.

1517 m. vyko skilimas Katalikų bažnyčioje ir taip atsirado protestantiškos krikščioniškos bažnyčios. Kaip minėjau jų yra nemažai atšakų: liuteronai, anglikonai, baptistai, sekmininkai, adventistai ir t.t. Daugiau niuansų galima sužinoti iš Bažnyčios istorijos vadovėlių.. Manau kažką panašaus galima rasti viešosiose bibliotekose.

Lina, jei esate krikštyta katalikų bažnyčioje, švenčiate sakramentus, tuomet esate tikrai katalikė :)
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...