Ka kriksto liudinikas atlieka kriksto apeigose?

Paklausė Tema: Krikštas
Turime sunu. As esu krikscione, o vyras priklauso liuteronu tikejimui. Mes pasitarem ir nusprendem jog savo sunu norim vesti krikscioniskuoju keliu. Turim problemele jog neturime ko patiketi vako jog butu kriksto tevu. Norime zinoti ar kriksto apeigose kriksto liudininko ir kriksto tecio funkcijos labai skiriasi
Susijęs su atsakymu į klausimą: Kas gali būti krikšto tėvais?

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Jei jūs esate krikščionė katalikė, o vyras krikščionis liuteronas ir nusprendėte vaiką auklėti krikščioniškai, tai kaip sakant, yra ir bendros vertybės ir moralės, ir tikėjimo klausimuose, bet  yra ir skirtumų. Tad jei renkatės krikštą katalikų bažnyčioje, vaikas turi būti auklėjamas katalikiškai, ir jūsų vyras liuteronas neturėtų tam kliudyti. Mat yra doktirininių skirtumų dėl šventųjų gerbimo kulto, tam tikrų sakramentų, šv. Mišių. Krikšto tėvai padeda tėvams katalikiškai auklėti. Ne katalikas yra įvardijamas tik kaip liudytojas, nes būdamas pvz liuteronas jis iš principo negali dėl savo įsitikinimų pritarti vaiko katalikiškam auklėjimui. Liudytojas jis svarbus tuo atveju, kad esant reikalui paliudytų, kad toks krikštas yra įvykęs konkrečioje vietoje ir konkrečiu metu.

Katalikiškam krikštui pakanka ir vieno krikštatėvio, tad gal surasite tokį asmenį. Kadangi labai rimtai žiūrite į šį reikalą tikiu kad Dievas padės tokį asmenį surasti. Melskite to Dievo maldoje.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...