Rašote, kad katalikų bažnyčia neatmeta nieko, tačiau jau pirmas dievo įsakymas sako ką kitką - "Neturėk kitų dievų tik mane vieną"

Paklausė Tema: Religija
Rašote, kad katalikų bažnyčia neatmeta nieko, tačiau jau pirmas dievo įsakymas sako ką kitką - "Neturėk kitų dievų tik mane vieną". Šiuo įsakymu jis atmeta visas kitas religijas ir tai kas jose laikoma šventa, o tai yra ne tik, kad ne pagarba, kaip jūs , kad sakote,  - tai labiau primena monopoliją. Prašau paaiškinkit ką reiškia "apšviečiančios tiesos spindesys", labai gražiai skamba, bet gal galima žemiškiau :) ?
Susijęs su atsakymu į klausimą: Pasaulio religijos

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
"Apšviečiančios tiesos spindesys" tai poetiškas pavadinimas pažinimo tiesos, kuri nušviečia gyvenimo kelią, suteikia džiaugsmą ir viltį.

Negali būti kelių skirtingų tiesų apie vieną dalyką. Dievas yra tik vienas, todėl išpažinti kitas dievybes, kurių iš tiesų nėra, yra klaida, todėl visos religijos, išskyrus Dievo apreikštąją, yra atmestinos.

Tačiau ir klaidinguose mokymuose yra teisingų dalykų, nes Dievas pažįstamas ne vien iš Apreiškimo, bet ir žmogaus protu iš jo sukurtos kūrinijos bei veikiančių dėsnių. Todėl visa, kas kitose religijose teisinga, Bažnyčia gerbia.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...